Gólová kletba prolomena, gól zařídil Tomáš Okleštěk!

Gólová kletba prolomena, gól zařídil Tomáš Okleštěk! R O S I C E - Podařilo se nám získat první bod a to na půdě Rosic. Gólem v 82.minutě se zapsal Tomáš Okleštěk. Jícha musel v závěru zneškodnit tutovku Rosic.

4.k. Fortuna MSFL, sobota 24.8.2019
FC Slovan Rosice - 1.SC Znojmo FK  1:1  (1:0)
Branky: 34.Malata (pen.) – 82.Okleštěk
ŽK: 44.Kolařík, 52.Avdić (oba ZNO)
Rozhodčí: Gasnárek Michal - Mrázek Peter, Macrineanu Jiří
Delegát: Volek Stanislav
FC Slovan Rosice: Zádrapa – Zezula, Kršák, Novák, Černý, Pazourek (86.Moučka), Malata (C) (78.Kirchner), Selinger, Vítámvás, Drbal, Nedvěd (78.Koláčný)
1.SC Znojmo FK: Jícha – Yanata, Cheredea, Avdic (C), Moravec, Okleštek, Doublette (46.Demjan), Kolařík (74.Krula), Malár, Garcič, Kvych (90.Martínek)
Počet diváků: 490

Do zápasu proti Rosicím, které ještě minulou sezónu hráli divizi, se rozhodl trenér Milan Volf dát základní jedenáctku stejnou jako proti Sigmě Olomouc B, došlo jen na změnu v ofenzívě, kde dostal šanci místo Adama Obdržálka Oleh Kvych. Na lavičku se také poprvé posadila posila z Třince Róbert Demjan.

Úvodní výkop byl v podání domácích, také první minuty patřili právě jim. V 10. minutě se domácí Rosice dostaly do první příležitosti, obrana však střelu zneškodnila. Snažili jsme se občasnými výpady ohrozit bránu gólmana Zádrapy, střely ale chyběly. Ve 23. minutě se Rosicím podařilo odcentrovat, avšak hlavička domácího útočníka mířila příliš nad. Hra se poté uklidnila, bylo vidět, že ani jeden tým nechce udělat chybu. První velké chyby se ovšem dopustili naši hráči, když si Michal Garčic v 34. minutě pomohl dle sudího ve vlastní šestnáctce rukou. Protest rosických hráčů byl úspěšný a rozhodčí Gasnárek neváhal a ukázal na penaltový puntík před Filipem Jíchou. Míč si postavil zkušený kapitán Malata. Filip Jícha směr sice vystihl, avšak střela šla přesně k tyči, kam se náš gólman natahoval marně – 1:0. Rosice i nadále pokračovaly v tlaku, o minutu později měly příležitost navýšit o další branku. Centr mířil na zadní tyč, tam sice našel jednoho z hráčů, ale nic z toho nebylo.

Do druhé půle se rozhodl trenér Milan Volf ke změně v ofenzívě, namísto Doubletteho postavil zmiňovanou posilu Robérta Demjana. Naši hráči se snažili dostávat do pěkných akcí, žádná však nebyla taková, aby ohrozila branku domácích. V 61. minutě měli domácí opět příležitost svoje vedení navýšit, střela padala do růžku branky, o malý kousek ho míč ale minul. Naši hráči začali domácí dostávat pod tlak, vypracovali si hned několik příležitostí. Žádná ale v síti neskončila. V 83. minutě však naše prokletí v podobě nevstřelené branky pominulo, protože se Tomáši Oklešťkovi podařilo míč dotrknout hlavou do sítě za golmanem Zádrapou – 1:1. Měli jsme svůj tlak i po brance. Podařilo se nám ještě párkrát ohrozit soupeřovu branku. V samotném závěru se však mohly Rosice vrátit zpět do vedení. Domácí útočník ale ve stoprocentní selhal, když ho Jícha výtečným zákrokem vychytal. I díky Jíchovi jsme tak získali první bod v sezóně!

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Nejsem spokojen s výsledkem, myslím, že jsme měli vyhrát. Hráli jsme konečně fotbal. Ukázala se bojovnost, na které jsme celý týden pracovali. Jsem spokojený s hrou, ale produktivita mě netěší. Myslím, že kromě branky jsme měli ještě dvě či tři tutové šance. Pak se necháme strhnout a paradoxně jsme v závěru neinkasovali jen díky Filipu Jíchovi. Je potřeba se odpíchnout od toho gólu a bodu a potvrdit to doma s Hlučínem."