Zajíci se počítají až po honu, neztrácí Smrček naději

Zajíci se počítají až po honu, neztrácí Smrček naději Z N O J M O - Územní převaha, nastřelená tyč, neproměněná penalta. Ani to znojemským fotbalistům nestačilo k tomu, aby ve 29. kole Fortuna:Národní ligy vydolovali nějaký bod. Hned po zápase jsme si k rozhovoru vytáhli asistenta hlavního trenéra Bohumila Smrčka, který se ohlížel za klíčovým okamžikem zápasu. Rovněž ale zmínil, že i přes horší výchozí postavení není stále nic ztraceno.

 
 
 

Pane asistente, do penalty tam z naší strany byla výrazná převaha, měli jsme i šance, ale ani z pokutového kopu jsme gól nedali. To už byl velký zmar.
Souhlasím s vámi, hráli jsme prakticky jen na jedné půlce, byl tam drtivý tlak. Rozhodovalo, kdo dá první branku. Bohužel jsme neproměnili obrovskou šanci v podobě penalty. Mám pocit, že tato situace ovlivnila celé utkání a že pak na hráče padla taková deka. Soupeř to poté krásně trefil z dvaceti metrů k tyči na 1:0 a pak se už hrálo hop nebo trop. S tím, že buď to vyrovnáme nebo ne. Ale oni z otevřené obrany přidali ještě dvě branky a utkání skončilo 0:3.

V Sokolově jsme remízovali 2:2, dvakrát jsme vedli. Tak nemrzí to třeba, že jsme tam nevyhráli, když už teď vidíme, jak dnešní zápas dopadl?
Paradoxně v Sokolově bylo mnohem těžší utkání, vybojovali jsme tam nesmírně cenný bod. Proti Vítkovicím byla jediná tableta na to, abychom se dostali do hry, spadlo napětí a tlak. To by byl úspěch, měli jsme ho už blizoučko, ale bohužel se to neproměnilo v podobě penalty a pak se vše rozpustilo úplně. Jako by jim sebrali vítr z plachet. Bylo to o psychice. Pak ten krásně trefený gól v podobě Vítkovic. Hráči se už těžko dostávali do hry.

Teď tedy máme 25 bodů, stejně jako Táborsko. Žižkov, který je na posledním místě, vyhrál a má 24 bodů, takže se rozhodne mezi námi, Táborskem a Žižkovem. My hrajeme ve Varnsdorfu, Táborsko v Hradci a Žižkov venku v Chrudimi. Co od posledního kola očekáváte z hlediska těch tří zápasů?
V prvé řadě je potřeba říct, že kdybychom proti Vítkovicím remizovali, tak je vše v našich rukách. I když příště ve Varnsdorfu vyhrajeme, tak to v našich rukách pořád není. Je to nesmírně těžké, ale možná je dobré říct, že zajíci se počítají až po honu.

Tonda Buček, brankář, který až na nějakých patnáct minut odchytal v podstatě celou sezónu, dostal čtvrtou žlutou kartu, takže je jasné, že do branky půjde mladý Jirka Koukal. Aniž bychom ho chtěli podceňovat, nemáte z toho trochu strach?
Podívejte se, to je prostě fakt. Jestli chce jednou chytat, tak se musí této příležitosti chytit. Je to příležitost a já si myslím že je to příležitost pro všechny. Dokud je pořád šance, i když malá, tak nebudu házet flintu do žita a budu se snažit o to porvat. To je povinnost.

Trochu odbočím. To, že takto hrajeme na spodku ligy s hráči ze zahraničí, tak si možná znojemští fanoušci říkají, proč v týmu nemáme odchovance apod. Vy sám trénujete „U-18“, „U-19“ se snaží o návrat. Možná se jí to povede, protože „A“ Jihlavy může sestoupit z celostátní ligy, tím pádem by „B“ nemohlo postoupit. Jak jako trenér „U-18“ vidíte mládež ve Znojmě?
Myslím si, že jsme lokální tým. Když to zveličím, nejsme tým jako je Chelsea, Sparta nebo Slavie, abychom si mohli dovolit nakupovat hráče. O tom ale já nerozhoduji, že těch cizinců je více. Kdyby tady asi bylo více hráčů nejen ze Znojemska, tak by klubu více prospělo. Ale to je jen můj subjektivní názor.

A jaká je budoucnost znojemské mládeže?
Určitě je. Teď můžu říct, že v ní jsou talentovaní hráči, kteří mají perspektivu, ale těžko takového hráče zabudujete do mužstva, kde se hraje o záchranu. Kdybychom měli 32 bodů, tak by se proti Vítkovicím určitě na hřišti objevili dva tři hráči z dorostu , ne-li více, aby dostali příležitost. Ale když ho tam dáte v takovémto případě, když se hraje o všechno, tak ho to víceméně může pohřbít.

Až budou „B-týmy“ tak by možná chtělo, abychom měli „B-tým, v němž by hráči z mládeže mohli dostávat více prostoru.
Něco na tom je. Sportovní stránka je ale spojená s ekonomickou stránkou. Je to další tým, další finanční balík. Já jsem zodpovědný za tu sportovní, takže je to pro mě velmi těžká otázka.

Myslel jsem to tak, aby se hráči měli kde rozehrát...
To ano, ale oni mohou jít také do jiného klubu na rozehrání, hostování a pak se vrátit, těch alternativ je více.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • 1903: Nikdo sem nepůjde. Tunka neplatí a nedrží slovo. Ķaždej hráč ...
  • Mišák.z: Tak to vypadá na další sestup. My asi nemáme žádné ...
  • 1903: To se ti nesplní. Přes skandaly je zpět chorvat Goran, ...
  • JirC: Jak sem někdo může dát anketu, ve které je možnost, ...
  • robert.knebl: Tak sice tady bylo trochu ticho po pěšině, ale rád ...
  • mišák.z: Taktéž jsem to zaslechl,nechtěl jsem to psát protože nevím jestli ...
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin