Začátkem týdne pod dohledem doktora Komzáka probíhají zátěžové testy. Je zajímavé porovnávat, když do kádru přicházejí hráči z jiných klubů, tvrdí

Začátkem týdne pod dohledem doktora Komzáka probíhají zátěžové testy. Je zajímavé porovnávat, když do kádru přicházejí hráči z jiných klubů, tvrdí Z N O J M O - Hned po návratu ze soustředění na znojemské fotbalisty nečeká žádný odpočinek. Spíše naopak. Kromě tradičních tréninků hráči během pondělního a úterního dne musí před začátkem druholigové sezóny, která odstartuje již následující pátek domácím soubojem s Varnsdorfem, absolvovat tradiční testy. Stejně jako v uplynulých sezónách měl vše na starosti MUDr. Martin Komzák Ph.D.

 
 
 

Uplynulý týden hráči podstupovali tréninkové dávky v St.Pöltenu. V Rakousku odehráli také dva úspěšné přípravné zápasy nad SKN St.Pölten II (7:0) a celkem SV Mattersburg (3:2).

Druhý červencový týden však naši fotbalisté už opětovně naplno trénují v domácím prostředí. Během celého pondělí a úterního odpoledne navíc v Ambulanci sportovní medicíny a tělovýchovného lékařství postupně procházejí testy, které vypozorují, jak na tom těsně před zahájením nového ročníku druhé nejvyšší soutěže fotbalisté jsou.

A aby vše proběhlo tak jak má, tak na vše pečlivě dohlíží MUDr. Martin Komzák Ph.D, který je u znojemského fotbalu již šest let. Ihned po testech fotbalistů si pan Komzák bere na starosti družstvo hokejistů, které se testů zúčastní od středy až do pátku. Právě s panem doktorem jsme si pro vás připravili menší rozhovor.

Kolik času jednotlivým hráčům zátěžové testy vůbec zaberou?
Minimálně pětačtyřicet minut, jelikož provádíme komplexní prohlídku – od plic, přes pohybový aparát, jak reaguje srdíčko, když je v klidu, ale především v zátěži. Pan trenér vyžaduje, abychom hráčům dávali masku, a právě z toho analyzujeme výkonnost. Čím je hráč výkonnější, tím jede déle, což na počítači můžeme vidět. Musíme je dostat na nějakou hladinu, aby dané výsledky byly relevantní.

Jak dlouho už probíhá vaše spolupráce se znojemským fotbalem?
Je tomu už šest let a současnou Ambulanci provozuji již tři roky, přičemž jsem navázal spolupráci s panem MUDr. Ivanem Dojčárem. Ten to zde dělal několik desítek let a všechno je zde stejné, včetně přístrojů.

Pod vašima rukama za oněch šest let prošlo velké množství hráčů…
Po celou dobu se dobře známe s Tomášem Cihlářem, Matúšem Lackem či Davidem Helískem. Bohužel jsem vůbec nezažil Marka Heinze. Ten sice v době mého působení zde už hrával, ale testy jsme spolu ještě nedělali. Byli zde výborní kluci jako Vlasta Hrubý, Pepa Hnaníček, Todor Yonov a vůbec celá zdejší úspěšná garda.

Utkvěl vám za tři roky někdo v paměti, kdo byl vyloženě dobrý?
Za danou dobu nemůžu říci, že by kdokoliv extrémně vyčníval na jednu či druhou stranu.

Do přípravy prvního mužstva se zapojují také hráči z dorostu. Jak podobné testy zvládají?
Samozřejmě je to pro ně něco jiného. Ti kluci jsou mladší a ta výkonnost se jim musí ustálit. Velice zajímavé je však porovnávat, když do kádru přicházejí hráči z jiných klubů. Záleží, odkud přijdou a podle toho se odráží jejich výkonnost.

Do Znojma o letní pauze přišlo velké množství nových hráčů. Šlo by někoho vyzdvihnout?
Velice dobře se zde jevil Jakub Kučera.

Co trenéři, jak velký důraz přikládají všem testům?
My tu vidíme, jak se hráči snaží, což je pro trenéry velmi důležitý poznatek a zároveň to jde vidět také na samotném hřišti. Od toho se odráží samotné výsledky. Jsme schopni říci, kde by měli trénovat a v čem by se například měli ještě zlepšit.

 
 
 
 
Podobné články

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin