Z týmů, proti kterým jsme v přípravě hráli, ukázal Górnik největší kvalitu, říká Jirka Doleček

Z týmů, proti kterým jsme v přípravě hráli, ukázal Górnik největší kvalitu, říká Jirka Doleček Z n o j m o - Brankář a odchovanec našeho klubu Jirka Doleček se připravuje už na svoji několikátou sezónu v A-týmu. Potřetí za sebou by do ní mohl vstoupit jako jednička. V minulé sezóně mu výtečnou formu překazilo zranění. Dolík věří, že tentokrát už to bude vše v pořádku. Náš rozhovor vznikl po posledním přípravném utkání, v kterém jsme prohráli s Górnikem Zabrze.

Kam bys svojí kvalitou zařadil Górnik, když vezmeš v potaz všechny naše soupeře v přípravě?
Řekl bych, že Górnik byl z týmů, proti kterým jsme v přípravě hráli, nejlepší. Zařadil bych je i před Gliwice. S Górnikem se hrálo opravdu těžko.

S polským týmem jste nakonec prohráli 0:3. Nalomil vás gól do šatny v závěru první půle?
Měli jsme to vzadu odehrát v klidu, to je jasné. Bohužel jsme ale inkasovali, těžko říct, jak by se zápas vyvíjel, kdyby to byla po první půli remíza. Ve druhém dějství jsme chtěli s výsledkem něco udělat, ale bohužel jsme dostali hned v prvních minutách dva góly.

Zápas asi ztěžovalo i velké horko?
Vedro bylo opravdu velké, naštěstí rozhodčí dovolil pauzy na občerstvení. Bez nich by to bylo hodně náročné.

S inkasovanými góly si jen těžko mohl něco dělat?
Při prvním gólu z rohového kopu se možná něco dělat dalo, ovšem protihráč mě držel za dres. Chtěl jsem míč vyboxovat ven, ale už jsem na něj nedosáhl. U zbývajících branek to bylo obtížné. U druhého gólu změnila směr střely zeď, třetí byl z bezprostřední blízkosti.

Do utkání s Górnikem jste brankáři společně udrželi čtyřikrát čisté konto. Jsi v uvozovkách rád, že se to přerušilo teď, když je ještě příprava?
Těžká otázka, samozřejmě je lepší přerušit sérii teď, než potom v mistrovském utkání. Ale nikdo nechce prohrát, i když je to přípravný zápas. Tři inkasované góly mě samozřejmě mrzí.

Ty jsi docela velký smolař, minulou sezónu ti překazila hned dvě zranění. Věříš, že teď už to pro tebe bude konečně sezóna s velkým S?
Věřím, že jo. Vždy, když jsem se zranil v přípravě, přišlo to i v sezóně. Tentokrát se mi to vyhýbá, musím zaklepat. Věřím, že nastala chvíle, kdy se mi budou zranění vyhýbat a bude dělat vše proto, abych byl v bráně co nejdéle.