Vše bylo uspěchané, míní Bosák o znojemském působení v první lize. Heinz byl génius

Vše bylo uspěchané, míní Bosák o znojemském působení v první lize. Heinz byl génius Z N O J M O (foto aktualne.cz) - Nejen slavní fotbalisté pobíhali po znojemském trávníku v poslední den prázdnin. V dresu Realu Top Praha se objevili známí herci či komentátoři, mezi kterými nechyběl Jaromír Bosák. Právě proslulá osobnost si před zápasem Česko-Slovensko – Barcelona udělala čas na menší povídání.

 
 
 

Real Top Praha. Pro někoho jen seznam známých tváří, které si ve volných chvílích jdou začutat. Pro druhé tento spolek již představuje část správných lidí, kteří se pravidelně podílí na charitativních akcích. Ke správně naladěným lidem se jedenáctým rokem řadí také Jaromír Bosák, jehož proslavily netradiční hlášky. Stejně jako řada jeho parťáků si nejvíce užívá kamarádskou atmosféru týmu.

„Všichni zdejší kluci jsou strašně fajn. Máme tu výhodu, že na zápasy jezdíme kvůli fotbalu, charitě, ale také, že se rádi vidíme," nechal se slyšet Bosák. „Musím říci, že kamarádských vazeb je tam plno. Ti lidé si vyhovují, je jim spolu dobře," pokračoval zkušený komentátor, který si hned vybavil fotbalisty, s nimiž měl čest si zahrát.

„Jsou to kluci, kteří to vážně uměli. Ať už se jedná o Honzu Kollera, Radka Šírla, Karla Poborského. Na místním stadionu je nyní s námi Mára Heinz. Člověk má radost už jen z toho, že si s nimi může zahrát," těší Bosáka. Je vůbec možné, že v Realu Top Praha diváci uvidí bývalého hráče Arsenalu Tomáše Rosického? „Už se na tom pracuje, ale bude to na dlouho," usmívá se.

Jako komentátor České televize byl přímým svědkem účasti Znojma v první nejvyšší lize, kterou náš tým hrál v sezóně 2013/2014. Dle Bosáka se však účast mezi nejlepšími přihodila až příliš narychlo. „Vše bylo uspěchané. Chyběla infrastruktura, chyběl background. V ligové soutěži se to poté projeví. Potřebujete peníze, hráče, funkcionáře. O stadionu ani nemluvím. Z mého hlediska by mělo platit, že kluby, které chtějí z druhé do první ligy, tak aby nejdříve měly vyřízené tyto aspekty a pak aby myslely na postup."

Podle něj byla jednou z hlavních příčin našeho sestupu také nedostatečná fanouškovská základna, která kvůli cestování do Brna nebyla tak veliká. „Určitě to tak je. Stačí se podívat na Opavu. Také mají ten stejný problém," poukazuje na další tým s brněnský azylem. Právě moravskoslezský celek se ve druhé lize opíral o velikou podporu fanoušků, v první lize však kvůli nesplňujícím parametrům nesmí hrát zápasy na domácím stadionu. A možná díky tomu tak doposud získal jen čtyři body.

Znojemští se v úvodní třetině soutěže první ligy mohli spoléhat na Marka Heinze, který po společné dohodě klub opustil v devátém kole. Bosák přesto jeho kvality cení vysoko. „Co se týče talentu, tak Marek slyšel třikrát. Ale Mára je prostě taková povaha, takový bohém. Na druhou stranu, kdyby trénoval jako Ronaldo, tedy nesmírně tvrdě, tak by ho to třeba přestalo bavit. Ale jako fotbalista je génius. Takových fotbalistů s velkým talentem bylo hodně. Od Honzy Šimáka až po Petra Švancaru. Fotbal však není založený jen na ryzím talentu.“

Co se týče samotného komentátora, tak ten za Real Top Praha hrává na postu stopera. „Osobně jsem to maximálně dotáhl na divizní úroveň. Ale je fakt, že jsem nikdy netrénoval profesionálně. Sice jsem nebyl velký fotbalista, ale zase jsem pracoval na tréninku tvrdě, takže trenéři by ze mě měli radost. Ale je pravda, že talentu bylo méně. Zase mám výhodu, že díky své profesi budu s fotbalem do konce života. Kdybych hrál velký fotbal, tak například v 35 letech budu vybírat své další zaměstnání. Takhle jsem měl spojený koníček s prací,“ zakončil příjemné povídání.

 
 
 
 
Podobné články

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin