Ve Znojmě mi to vždy střílelo, usmíval se Václav Vašíček a potvrdil to gólem proti HFK

Ve Znojmě mi to vždy střílelo, usmíval se Václav Vašíček a potvrdil to gólem proti HFK O l o m o u c - Velký návrat byl nachystaný na čtvrtek 8. února. V přípravném utkání proti HFK Olomouc nastoupil po čtyřech letech ve znojemském dresu útočník Václav Vašíček jako nová jarní posila. Při návratu se blýskl gólem. Rozhovor samozřejmě nemohl chybět. Bavili jsme se o jeho návratu do Znojma, peripetiích se zraněním a přípravném utkání právě proti HFK. To bylo vítězné a "Váša" se podílel na výsledku 2:0 jedním gólem.

 
 
 

Jak ti padl znojemský dres?
Trochu jsem do něj asi narostl, ale to bude dobrý. Padl mi dobře, Znojmo má hezké barvy.

Čekal jsi, že budeš mít nachystaný dres s číslem 16?
Bál jsem se, že ji bude někdo mít, ale naštěstí ji nikdo neměl. Kdyby ji měl někdo mladý, tak mi ji určitě přenechá. (smích)

Jak se vyvíjela situace kolem tvého angažmá ve Znojmě, je to otázka posledního týdne?
Je to otázka posledního týdne. Se Sigmou Olomouc jsme se vrátili v sobotu ze soustředění. Ve Znojmě se změnil trenér a pan Kalvoda mi hned volal a řešil to s vedením Olomouce. Jelikož se dobře známe, tak se rozhodlo, že to pro mě aktuálně může být to nejlepší, co se nabízí. Věřím tomu, že budu zdravý a pomůžu Znojmu góly.

Četl jsem, že ve hře byly i nějaké jiné nabídky?
Byly i jiné nabídky z druhé ligy, některé docela zajímavé. Ale zprvu jsem se rozhodl, že setrvám v Olomouci a zabojuju, i když jsem věděl, že bych to tady měl těžký. Potom přišla nabídka Znojma a ta mi dávala největší smysl.

Vždy, když jsi ve Znojmě hrál, tak to dopadlo dobře...
Právě. (s úsměvem) Je tam trenér, s kterým se známe, víme, co od sebe můžeme čekat. Ve Znojmě mě to vždy střílelo, znám to tam, takže i adaptace pro mě bude daleko jednodušší.

Já ti to zaťukám. Ty jsi dva roky prošel velkou smůlou. Takže čítám, že si především přeješ, aby vydrželo zdraví. Jako to vypadá s formou po dlouhém zranění?
Skoro rok jsem nehrál zápas. Teď dva přáteláky za Sigmu a poločas za Znojmo. Musím to taky zaklepat, koleno drží, mělo by držet. Je to celkem dlouhá doba. V hlavě jsem také v pohodě, koleno sem tam bolí, ale to ještě nějaký čas bolet bude. Na to si zvyknu. Uvidíme, co forma. Ještě máme měsíc na doladění. Doufám, že bude mít vzestupnou tendenci.

Sledoval jsi Znojmo z povzdálí nebo na to nebyla nálada při tvých problémech se zraněním?
Ale jo, vždy se rád kouknu, jak se Znojmu daří. Přece jen jsem tam zažil asi nejlepší léta. Kluci jsou na tom dobře. Chtěl bych, ať jsme ještě výše a potrápíme čelo tabulky.

Překvapilo tě, že ve Znojmě stále odolává tvůj rekord v součtu prvoligových a druholigových gólů?
Abych se přiznal, moc jsem to nesledoval. Když byl ale ještě Radim Nepožitek ve Znojmě, tak jsme se trochu hecovali. Psal mi, že mě skoro má, co se týče druholigových branek, chyběli mu nějaké tři, čtyři góly. Říká. „Počkej, už tě za chvíli mám.“ Tak jsem ho také trochu hecoval, že na to nemá. (s úsměvem) Je sice pěkné koukat na takové statistiky, ale já na to nějak nehledím, fotbal je týmový sport. Především jde tedy o tým.

Vím, že je to těžké říct po jednom odehraném poločasu, ale jak jsi to viděl na hřišti proti HFK Olomouc?
Jak říkáš, byl to zatím pouze jeden poločas. Sem tam to bylo takové kostrbaté, ale myslím si, že tým má potenciál. Jsou tam někteří kluci, s kterými jsem hrál ve Znojmě už tehdy. Jsou tam noví mladí kluci. Mě se složení týmu líbí. Doufám, že to nachystáme na ligu a forma bude stoupat.

Vstřelený gól tě potěšil?
Potěšil mě hodně. Trochu to ze mě spadlo, protože poslední gól jsem dal v přáteláku za Sigmu před rokem proti Slovanu Bratislava, jestli se nemýlím. Po těch zdravotních patáliích s kolenem mě to potěšilo. Jen na to navázat v dalších zápasech.

Děkoval si Honzovi Javůrkovi za gólovou asistenci?
Javor mi to tam krásně nachystal, já už jsem v podstatě dával do prázdné. Takže na tohle můžeme sázet. (s úsměvem)

Tvoje role bude asi stejná jako před čtyřmi lety, udržet balón, rozdávat jej, střílet góly. Takový opěrný bod v ofenzivě?
Přesně tak. Ještě jsme se s trenérem úplně o mojí roli nebavili, ale na to bude dostatek času. Myslím, že jsem fotbal hrát nezapomněl. Jsem útočník, tak hlavně, aby padaly góly a bude to dobrý.

Jak jsem již zmiňoval, je těžké hodnotit po jednom poločase. Ale fungovala alchymie s Matúšem Lackem, s kterým jsi hrál ve Znojmě již tedy? Nějaké věci naslepo?
Laciho v týmu vidím moc rád, protože jsme velcí kamarádi i mimo hřiště. I na hřišti nám to vždy klapalo, doufám, že na to navážeme.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • robert.knebl: A to má tým po 8. kole "jen" 6 bodů. ...
  • doktor_n: V klubu je od zimy něco špatně. Každý, kdo sleduje ...
  • mišak.z: odkaz ...
  • robert.knebl: Výhra v Blansku 2:1 :-) v přípravě, blýská se na ...
  • AdminMilanŠoba: Dali jsne 2 góly, bohatě by stačily pokud bychom neudělali ...
  • Fridrich: Po půli vedeme nad Karvinou!!!!!!!!!!!!!!! Gól Beganovič. ...

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin