U19: Tři góly Spartě Brno a na jaře doma stále neporaženi!

U19: Tři góly Spartě Brno a na jaře doma stále neporaženi! Z n o j m o - Devatenáctka se opět vrátila na vítěznou vlnu. Doma si poradil se Spartou Brno 3:0, když všechny tři branky zaznamenala v druhé půli. Hrdinou utkání se stal dvougólový Martin Dobrovolný, třetí branku přidal pilíř obrany Jakub Pokorný. Nesmíme však zapomenou ani na brankáře Šurkalu, jenž nás ve druhé půli podržel výbornými zákroky.

20. (Čafka), neděle 19.4.2015
1.SC Znojmo FK - FC Sparta Brno  3:0  (0:0)
Branky: 58. a 65. Dobrovolný (J. Kříž, Fukal), 85. Pokorný (Fukal)
Rozhodčí: Ivan Vostrejž - Dalibor Černý, Martin Stuchlík
ŽK: bez žlutých karet
1.SC Znojmo FK: Šurkala - Dobrovolný, Pokorný, Morong, Borovec, Ondrák, Fukal (c), Slavík (46. Holčapek), Dúcký, J. Kříž (75. Chu Huu), Landšperský
FC Sparta Brno: Leznar (46. Dang) - Batoš, Imranovský, Zacha, Aldin, Dočekal (80. Dočekal), Zachoval, Ondráček (67. Šmíd), Špánek, Chlad, Kvasnička

První půle příliš možností nenabídla a pokud ano, tak jen z naší strany. Hned v úvodu se v dobré příležitosti ocitl Landšperský, který si však ještě zasekl míč a následně byl jeho pokus zablokován. Střely Kříže a Slavíka už na brány prošly, ale brankář Leznar si dokázal poradit.

To dějství druhé bylo už podstatně výživnější a nabídlo také branky. Ale pěkně postupně. Hned v úvodu se mohl prosadit Kříž v samostatném úniku, ale na brankáře Danga nevyzrál. Střeleckou roli tak na sebe převzal netradičně Martin Dobrovolný. Ten byl v 58. minutě právě po autu Kříže v pokutovém území na správné místě a nedal gólmanovi šanci. Rozhodně pak neřekl poslední slovo. V 65. minutě totiž dostal Fukalův centr hlavou do sítě a stal se hrdinou zápasu.

V dalším průběhu jsme měli další dobré možnosti na zvýšení skóre, hosté ale málem utkání zdramatizovali. Stačilo jedině, proměnit jednu ze svých tří velkých šancí. Náš tým však v těchto okamžicích podržel výbornými zákroky brankář Šurkala. Definitivní úder pak zasadil brněnskému klubu po rohovém kopu Jakub Pokorný a mohlo se slavit.

Luděk Zlámal: Na to, že jsme hráli s týmem, který se pohybuje v dolních patrech tabulky, tak hrál soupeř velice dobře. Myslím, že v první půli to z naší strany nebylo špatné, vytvořili jsme si nějaké šance, spíše ale pološance. Chyběla nám finální část, předfinální část nám vycházela, do koncovky jsme se ale bohužel nedostávali.

Ve druhé půli jsme příležitosti i naší aktivitou proměnili. Výsledek je pro nás možná až moc dobrý, protože soupeř nás v určité fázi hry přitlačil a měl minimální tři gólové příležitosti. Brankář ale podal nadstandardní výkon a vše zneškodnil.