Tenhle bod má svoji cenu, říká po divoké remíze s Vlašimi dvougólový Lukáš Motal

Tenhle bod má svoji cenu, říká po divoké remíze s Vlašimi dvougólový Lukáš Motal Z n o j m o - Do středečního bláznivého utkání a remízy s Vlašimí se defenzivní záložník Lukáš Motal zapsal opravdu výrazně. Vstřelil totiž dva góly a to měl ještě hodně blízko hattricku. První půle se našemu týmu však příliš nevyvedla a hráč s číslem devět na dresu zdůraznil, že nás hodně povzbudil gól ze samotného závěru prvního poločasu. V druhé dějství už jsme předvedli dobrý výkon s bodovým vyústěním.

Lukáši, dva góly v jednom utkání, spokojenost?
Dva góly jsem sice vstřelil, ale myslím, že herně už jsem odehrál lepší zápasy. Při prvním gólu jsem si počkal na zadní tyči, ten druhý byl takový šťastný.

Byly to u obou gólů celkem složité pozice...
(s úsměvem) Byly. Ta první byla jednodušší. U té druhé jsem se snažil trefit míč, vůbec jsem nemířil, že to zapadlo za tyčku, je trochu štěstí.

Měl jsi i blízko hattricku...
To mě hodně mrzí, bylo to za vyrovnaného stavu a kdyby jsme dali na 4:3, myslím si, že bychom to udrželi. Škoda.

Vlašim nás v první půli hodně přehrávala...
První půle od nás byla špatná. Vlašim měla lepší pohyb, lepší kombinaci. Zkrátka byla ve všem lepší. Dala zaslouženě tři góly, možná jsme mohli být rádi, že zůstalo jen u nich. Hodně nám pomohla branka ze závěru prvního poločasu na 2:3. To nás povzbudilo. Druhé dějství už bylo o něčem jiném. Sbírali jsme odražené balóny, zjednodušili jsme hru, dostali jsme soupeře pod tlak.

Co ti proběhlo hlavou v 89. minutě, když dala Vlašim na 3:4?
Musím se přiznat, že já osobně už jsme nevěřil, že vyrovnáme. Musím říct, že tento půlrok se nám vyplatí hrát až do poslední vteřiny. To už bylo asi potřetí, co jsme takhle dali gól a přineslo nám to body.

Byl to fyzicky hodně náročný zápas? Ani jeden z týmů si v zápase neodpočinul, pořád se něco dělo....
Chvílemi to bylo nahoru dolů. Akce na jedné i na druhé straně. Fyzicky to bylo náročné i kvůli terénu, který byl hodně blátivý, protože celý den pršelo. Navíc jsme hráli v sobotu večer zápas v Ústí, pak dlouhá cesta zpět. Myslím ale, že jsme to zvládli. Bod má svoji cenu.

Jako defenzivní záložník máš na dresu číslo devět, což je trochu rarita. Čítám, že si jej do budoucna měnit nebudeš? Je to i tou devítkou, že ti to tak pálí? Na podzim si dal čtyři góly...
Je to možné. (smích) Sice jsem defenzivní záložník, ale sem tam jsem nějaký gól dal. Jsem rád, že mi to tam na podzim padalo, doufám, že budu pokračovat i na jaře.