Starší dorost napravil zaváhání a připsal si nejvyšší výhru sezóny

Starší dorost napravil zaváhání a připsal si nejvyšší výhru sezóny Ještě před utkáním sedmnáctiletých se v sobotu odehrál zápas staršího dorostu. Znojemská U-19 si na rozdíl od svých mladších kamarádů vedla mnohem lépe, proti stejně starému výběru Humpolce uspěla vysoko 8:0. Ztráta na první Jihlavu „B“ přesto zůstala stejná.

17.kolo, sobota 23.3.2019
1.SC Znojmo-mládež, spolek - Athleticko-footballový club Humpolec  8:0  (3:0)
Branky: 6. a 60.Pohanka, 50. a 51.Stix, 56. a 84.Ramdeen, 15.Kaššai, 28.Kohoutek
ŽK: 47.Tříletý (ZNO)
Rozhodčí: Lukáš Marinč - Marek Šebela, Hynek Rodinger
1.SC Znojmo-mládež, spolek: Polepil - Sivera (67.Kohout), Ševčík, Daniel, V.Pospíšil (57.O.Pospíšil), Kohoutek (61.Kochan), Pohanka, Kaššai, Tříletý (72.Fajkus), Pacula, Stix (51.Ramdeen)
Athleticko-footballový club Humpolec: Matějka - Kameš, Nápravník, Zítko, Jiřík (55.Zach), Honzl, Jirák, Svoboda (K), Sládek, Žáček (46.Melmuka), Horák

Trenérský tým okolo Karla Bečky oproti Líšni „B“ provedl dvě změny v základní sestavě. Jen na lavičku usedli Ondřej Pospíšil a Jeron Ramdeen, který nás přišel posílit z Trinidadu - Tobago. V úvodní jedenáctce se naopak objevili kapitán Tomáš Sivera a Vojtěch Pospíšil.

Před zápasem byl rozdíl obou mužstev pět míst a také třináct bodů. A šlo to znát, soupeř byl od začátku pod tlakem. Již v šesté minutě se střelou z hranice penalty prosadil Radim Pohanka, na kterého za další čtyři minuty po samostatném úniku navázal Robert Kaššai. Těsně před půl hodinou hry znojemští hráči navýšili své vedení na 3:0, po zpětné přihrávce Pohanky se trefil Stanislav Kohoutek, pro kterého se jednalo u jubilejní desátou branku v sezóně.

Do druhého poločasu byla provedena jediná změna, na straně hostů již na hřiště nenastoupil Kryštof Melmuka, který nahradil Martina Žáčka. Karel Bečka se rozhodl tým ponechat pohromadě, což se mu vyplatilo. Během 50. a 51. minuty dvakrát udeřil Milan Stix, šestnáctiletý borec tak skóroval ve čtvrtém soutěžním duelu za sebou. Stix byl okamžitě stažený ze hřiště, na jeho místo se dostal Jeron Ramdeen. Ten po pěti minutách pobytu na trávníku po rohu zvyšoval na 6:0. Přesně po hodině hry do prázdné brány uklízel Radim Pohanka, aby ve čtyřiaosmdesáté minutě na konečných 8:0 znovu hlavou upravil Ramdeen.

Znojemští mladíci si za výhru připsali tři body do tabulky, po šestnácti kolech jich mají 38. O další tři body lépe je na tom „B“ Jihlavy, klub z Vysočiny vyhrál na půdě desáté Svratky Brno jednoznačně 4:0. V sedmnáctém kole se Znojmo utká na hřišti třetího Hodonína, který doposud získal 34 bodů se skóre 52:17. Oproti Hodonínu naši hráči inkasovali o čtyři branky méně, rovněž jich vstřelili 52.

trenér Karel Bečka, 1.SC Znojmo: „Utkání jsme zvládli herně i výsledkově. Jsem rád, že ačkoliv v posledních 30 minutách dostali šanci hráči, kteří bojují o základní sestavu, obraz hry se příliš nezměnil.“