Starší dorost doma úřadoval. Stix natáhl parádní gólovou sérii

Z N O J M O - Podruhé na jaře se starší dorost dočkal výhry. Ve druhém domácím utkání jednoznačně přehrál Svratku Brno 4:0, přičemž o první branku se již v úvodní minutě postaral Radim Pohanka. K němu se dvakrát přidal Milan Stix, který tak posedmé za sebou nevyšel gólově naprázdno.

Hostující výběr přijel do Znojma bez čirých úmyslů bránit, na což však brzy doplatil. Již v první minutě se náš výběr prosadil. Kaššai našel Ramdeena, který sice nepřešel přes posledního hráče Svratky. K odraženému míči se přesto dostal Pohanka, ten po úspěšné střele slavil desátou ligovou branku sezóny. Vedení po aktivní hře mohl navýšit střelec první branky, následně rovněž Kaššai, nebo Ramdeen, jehož hlavička skončila na břevně. Svratka mohla vyrovnat, ve stoprocentní šanci však zazářil domácí brankář Polepil. Znojemský tým ke všemu do půle navýšil vedení, Stix vynikl krásnou střelou po centru Daniela.

Ve druhém poločase náš celek ještě přidal na obrátkách, zdobil ho především pohyb a kombinační hra, zásluhou čehož hosté na útočné výpady téměř mohli zapomenout. Znojemští fotbalisté si naproti tomu vytvořili několik velkých šancí a dvě proměnil. V jednasedmdesáté minutě druhou branku v zápase a dvanáctou v sezóně přidal Stix, o jedenáct minut později dorážel V. Pospíšil. Ve dvou domácích kláních tak starší dorost nastřílel dvanáct branek, ani jednou neinkasoval.

„Rychle jsme vstřelili úvodní branku. Byla však škoda, že jsme nevyužili i další šance, příliš jsme spěchali a mnohdy to bylo na úkor přesnosti. Druhý gól nás uklidnil, ve druhém poločase jsme již předváděli zlepšený výkon a po třetí brance už bylo definitivně jasno. Po dvou remízách venku jsme bodovali naplno. Na hráčích šlo vidět jak chtějí vyhrát a jak si jdou pro tři body, i když některé věci nevycházeli jak by si přáli.