Povstaňte! Odchází legenda - Todor Yonov

Povstaňte! Odchází legenda - Todor Yonov Z n o j m o - Legenda, ikona, kapitán. Tři slova, které věrně charakterizují Todora Yonova. Slova o legendě rozhodně nejsou přehnaná. Bulharský fotbalista splynul s klubem duší i srdcem a deset let odváděl pro 1.SC Znojmo FK věrné služby. Jako kapitán dovedl Znojmo k postupu do MSFL a k největšími úspěchu - postupu do Synot ligy.

 
 
 

Původně přišel Todor Yonov do České republiky, aby se probil do kádru pražské Slavie, kvůli několika faktorům to nevyšlo. Otevřela se však úplně jiná cesta, možná i životní. Kroky bulharského fotbalisty vedly na jih Moravy do Znojma. Psal se rok 2005 a tvořil se zde ambiciózní tým s myšlenkou boje o postup do druhé ligy.

Právě kolem Yonova se vytvořila parta, která opravdu na kýžený postup dosáhla. Impulsivní fotbalista nechyběl s kapitánskou páskou na rukou, byť měl už předtím nabídky z druhé ligy. „Už mám modrobílé srdce. Považuju se za Znojmáka," uvedl v jednom z rozhovorů pro Deník Sport.

Todor zde opravdu zdomácněl a všichni zde ho rychle vzali za svého. Fanoušky a diváky na tribunách okouzloval svojí bojovností, říznou stoperskou prací a také nádhernými góly z přímých kopů, kterých nebylo málo. Není divu, že ho fanoušci vybrali do nejlepší jedenáctky historie 1.SC Znojmo FK. Vrchol měl ale teprve přijít.

Již účast ve Fotbalové národní lize byla pro Znojmo velkým úspěchem. Na obzoru se ale rýsoval daleko zářivější úspěch. První dvě sezóny jsme ještě hráli o záchranu, v té další už ale pod trenérem Leošem Kalvodou celou soutěž ovládli a Yonov opět jako kapitán nechyběl. Nikdy se mu sice nesplnil sen zahrát si proti Tomáši Řepkovi, ten další se ale naplnit povedlo - vyběhnout na prvoligový trávník - v 37 letech!

Podzim 2014 jsme odehráli již opět ve Fotbalové národní lize. S jiným kapitánem, ale opět s Todorem Yonovem. Ve fotbale bohužel jedna věc nejde udělat, ač se snaží, jak chcete, zastavit věk, i přesto byl Todor stále platným hráčem a vstřelil dvě branky! Život ale není jen o kulatém míči a rok 2014 byl pro Todora v mnoha ohledech speciální. Oženil se a na podzim se mu narodil syn Alex. Ten bude na jaře sledovat tátu již v jiném dresu, dresu SC Retz.

Děkujeme Todorovi za nádherných deset let, po které bojoval celým srdcem za 1.SC Znojmo FK. Přejeme v SC Retz vše nejlepší, ať se mu daří ve fotbalovém i v osobním životě. Jednou legenda, navždy legenda!

 
 
 
 
Podobné články

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin