Patrik Hrošovský o vítězném gólu: Nepo mi to fantasticky přihrál

Patrik Hrošovský o vítězném gólu: Nepo mi to fantasticky přihrál B r n o - Velmi povedené dny má za sebou Patrik Hrošovský. Nejprve úspěšně reprezentoval SR 21 v utkáních proti Holandsku a Gruzii. Po návratu do klubu pak pomohl Znojmu k vítězství v 15. kole Gambrinus ligy nad Sigmou Olomouc. Ba co víc, jeho gól z 67. minuty se nakonec ukázal jako rozhodující a vítězný. Jihomoravané se tak odpoutali po dlouhém snažení z posledního místa tabulky.

Jak byste Patriku zhodnotil utkání proti Sigmě?
Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, v první půli jsem Sigmu velice dobře dostupovali. Měli jsme tam nějaké brejky, dali jsme rychlý gól, což hodně pomohlo. Do druhé části jsme vstoupili trochu vlažněji, Olomouc měla míč více na kopačkách. Nemyslím si, ale že by nás nějak přehrávala, v podstatě jsme jí až na gól do větší šance nepustili.

Ve druhém poločasu byla pasáž, kdy Olomouc poměrně tlačila a do vápna směřovalo několik nebezpečných centrů. To byly poměrně horké chvíle?
Jak už jsem říkal, Olomouc měla v zápase takovou pasáž, kde jsem trochu zaspali. Naštěstí jsem se ale zvedli a dali vítězný gól. Konečně jsme se odlepili ze dna tabulky.

Z hlediska směřování utkání vám určitě pomohl velmi brzký gól?
Určitě nám pomohl. Sigmu jsem v první půli vůbec do ničeho nepustili. Škoda, že jsme ještě nepřidali nějaký gól k vedení 1:0.

Jak jste viděl svůj gól, který se nakonec v součtu ukázal jako vítězný?
Tento gól bych zařadil do kategorie šťastnějších, ale i takové patří k fotbalu. Nepo (Radim Nepožitek pozn. red.) mi to fantasticky přihrál, chtěl jsem brankáře obstřelit pravačkou z venku, ale trefil jsem brankáře. Naštěstí se to ale odrazilo a padl z toho gól.

Pomohly vám do herní pohody i dva velmi povedené zápasy v minulých dnech za reprezentaci SR 21?
Dostal jsem se do lepší situace, víc si věřím. Už před repre jsem odehrál zápas v Liberci a na Spartě. Potom jsem hrál i v reprezentaci oba zápasy celé. Člověk si víc věří a hraje se samozřejmě snáze.

Hecovali to v kabině hodně hráči, kteří dříve v Olomouci hráli a nebo jsou ve Znojmě na hostování?
Já jsem si na konci zápasu dělal srandu, že odepsaní hráči z Olomouce porazili Sigmu. Takže byla vypsaná nějaká prémie a těšíme se na to.