Odehráli jsme kvalitní utkání, škoda, že jsme neproměnili šance, hodnotí prohru s Baníkem trenér Balcárek

Odehráli jsme kvalitní utkání, škoda, že jsme neproměnili šance, hodnotí prohru s Baníkem trenér Balcárek K r o m ě ř í ž - Jak už jsme referovali v reportáži, v Kroměříži jsme proti Baníku Ostrava navzdory prohře 1:3 nesehráli vůbec špatné utkání. Stejně to viděl i náš trenér Jiří Balcárek. Neproměněné šance jej mrzeli, ale kvitoval, že se do nich dokážeme dostat. O tom, i dalších tématech jsme si povídali v následujícím rozhovoru.

Trenére, nabízí se trochu paralela s předchozím zápasem proti Slovácku. V první půli jsme si vypracovali dvě velké šance, které jsme bohužel neproměnili a do kabin šli za nepříznivého stavu...
Na úvodu musím zmínit, že to byl kvalitní zápas s kvalitním soupeřem. V první půli jsme měli šance, které jsme měli zužitkovat. Když minete prázdnou bránu, to ani není tutovka, to je tisíci procentní možnost. (s úsměvem) Je to škoda. Ale do šancí se dostáváme, což je pozitivní, odehráli jsme kvalitní zápas. Baník si za 90. minut vypracoval tři velké šance, my taky, gól jsme dali ale bohužel jen z penalty. Byly tam dobré věci, ale i věci špatné. Oba kraje, Hlaďas s Javorem (Jan Hladík, Jan Javůrek pozn. red.), hráli výborně. To co chci, abychom roztahovali hru a hráli po krajních prostorách, hráči plnili. Útočník se nahoře bili, spolupracovali, Jakub Yunis odvedl svoji práci, připravil šance, škoda, že je Jakub Teplý neproměnil. Ale takový je fotbal, takový je život.

Na druhou stranu jej to nepoznamenalo, protože šel zahrávat pokutový kop...
Říkal jsem mu o poločase, že se to stane, to je fotbal. Šance přijdou znova a další už proměníš. Musím říct, že jsme hráli fakt dobře, i obranná čtveřice. Mladý Malár odvedl dobrý výkon, sebevědomý, musím jej pochválit.

Dominik Urbančok nastoupil na druhý poločas, ale pak střídal. Bylo to kvůli zranění nebo jaký byl důvod?
Urbi? Kvůli výkonu. Od hráče, který přijde na hřiště o poločase a má před sebou čtyřicet pět minut, si představuji, že chce trenérovi ukázat, že měl hrát od začátku. Jeho výkon se mi nelíbil.

Mohl by být Jakub Yunis tím hledaným hrotovým útočníkem?
Určitě. Znal jsem ho z Olomouce, proto jsem ho sem vybral. Je to hráč, který umí udržet balón, najde si svůj prostor, rve se a z toho mohou těžit ostatní. Z toho vyplynuly i šance, které vypracoval Kubovi Teplému, proto jsme ho sem brali.