Neřekl bych, že jsem se rozešel ve zlém, uvedl bývalý kouč Znojma Balcárek

Neřekl bych, že jsem se rozešel ve zlém, uvedl bývalý kouč Znojma Balcárek Z N O J M O - Sobotní duel měl specifický náboj pro Jiřího Balcárka. Současný hlavní trenér prvního mužstva MFK Vítkovic se totiž na podzim 2017/2018 dostal se znojemským týmem na šestou pozici druhé ligy, předčasně však došlo na ukončení spolupráce. Šestačtyřicetiletý kouč se pro média po 29. kole Fortuna:Národní ligy ještě ohlédl za ukončením zdejšího angažmá, rovněž však nastínil, s čím Vítkovice přijely na jihomoravskou půdu.

 
 
 

Pane Balcárku, pro Vás to byl určitě specifický zápas. Před rokem a čtvrt jste odsud neodcházel za úplně šťastných okolností. Ctíte nějaké zadostiučinění?
Ne, to určitě ne. Spíše jsme se nesešli v myšlenkách, jak bychom chtěli postupovat v práci. Já bych neřekl, že jsem se rozešel ve zlém, mám tu spoustu přátel, teď po zápase tu ještě zůstávám. Znojmo mi nějak přirostlo k tělu. Samozřejmě na jednu stranu bych měl mít radost z toho, že jsme vyhráli. Ale byl to specifický zápas, jelikož něco jsme tu prožili, mám zde spoustu známých. Znám kluky jako Heldu (Davida Helísek - pozn. red.), Cihlu (Tomáše Cihláře - pozn. red.), to jsou féroví kluci. My jsme měli personální problémy, chybělo nám osm lidí. Od začátku utkání naši střední zálohu hráli dva dorostenci. Postupem času tam chodili i další dorostenci, zápas se dohrával v pěti dorostencích. Bránili jsme, hráli jsme 5-4-1. V útočné fázi jsme tam přecházeli na 3-4-3. To se nám tak nedařilo, v prvním poločase chyběla kvalita, až v druhém poločase přišly naše okamžiky, na které jsme čekali. Kluci to odehráli dobře a vyhráli jsme.

Byla to teda taktika, bránit a čekat na domácí chybu?
Tak když máte deset lidí z osmnácti a musíte to nějak poskládat, tak jsme museli změnit rozestavení. Klasicky hrajeme 4-3-2-1, to jsme změnili na 5-4-1 a v útočné fázi pak 3-4-3. Proto jsme celý týden nacvičovali toto rozestavení, kluci trpělivě bránili. Myslím, že tam nebyla vyložená šance Znojma. Měli jsme příliš zahuštěný střed. Pak přišla ta neproměněná penalta, to byl asi rozhodující okamžik. Mužstvu nepřidá, když nedáte pokutový kop. My pak proměnili brejkové situace. Kluci to dobře vyřešili.

Připomněli jste si ten podzimní zápas a prohru 0:6? Mně přišlo, že to bylo dnes kruté pro Znojmo a na podzim naopak pro vás.
Určitě, máte pravdu, tehdy nás Znojmo opravdu potrestalo z každé situace. Dnes zase my. Neřekl bych, že Znojmo mělo nějakou stoprocentní šanci, kterou by si vypracovalo. Takový je fotbal, trochu se to obrátilo, a tak to holt chodí.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
Z fóra
  • kardinalR: Nadarmo se neříká, že proti deseti se hraje hůř než ...
  • PavelŠ: Škoda nevyužité přesilovky v Uničově. *5* *5* ...
  • 1903: Tak 1 gol jasně Paculy, který se prostě vyprdl na ...
  • kardinalR: Velmi pečlivě jsem si prohlédl záznam utkání, dva góly dostalo ...
  • JirkaPo: Tak dobrý bod. Sice nemohu posoudit obdržené góly, neb jsem ...
  • robert.knebl: Tabulka posledních 5 zápasů, kde zaujímáme v této statistice 1. ...

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin