Nemůžeme se jít na hřiště jen tak "vyprdět", hodnotí utkání s Hodonínem David Helísek

Nemůžeme se jít na hřiště jen tak D u b ň a n y - Přípravné utkání s Hodonínem jsme sehráli v Dubňanech, tedy kousek od Radějova, kde je rodákem náš obránce David Helísek. Objekt povídání o zápase byl tedy jasný. David prozradil, že si tyto utkání blízko rodného domova užívá. Přijela ho také podpořit početná skupina kamarádů. Po výhře 2:1 měl ale rozporuplné pocity. Zápas proti třetiligovému soupeři se nám totiž, především v druhé půli, příliš nevydařil.

Začnu trochu odlehčeně. O tobě se samozřejmě ví, že jsi z Radějova a Dubňany, kde se hrálo s Hodonínem, jsou kousek. Jsou pro tebe takové zápasy výjimečné?
Výjimečné asi ano, na mě se skoro nikdo nechodí dívat. (s úsměvem) A když hrajeme jednou za rok poblíž, tak kluci přijedou. Na zápas se vždy těším a snažím se ho užít, proti Hodonínu se to moc nepovedlo.

Měl si na utkání početnou skupinu příznivců, co ti řekli po utkání?
Brali to odlehčeně, dali si i něco na zahřátí. (s úsměvem) Byli nejspíš spokojení, že se vyhrálo. Na druhou stranu, fotbal se jim ale asi moc nelíbil, ale nevím, nic neříkali.

Utkání by se asi dalo rozdělit na dvě poloviny. První byla, řekněme, lepší z naší strany, ve druhé měl navrch Hodonín. Jak si to viděl ty?
Máš asi pravdu. První poločas byl z naší strany lepší, mohli jsme přidat ještě nějaké další góly. Rozdíl mohl být větší. V druhém poločase se to asi podcenilo, kluci z Hodonína umí hrát fotbal, nemůžeme se jít na hřiště jen tak vyprdět. Samo to nepůjde, když do toho nedáme sto procent, tak to bude vypadat takhle vždycky.

Kdybych to srovnal na nějaké šance, Hodonín jich měl v druhé půli mnohem více...
Nemyslím si, že by měl Hodonín zase tolik šancí. Měli jsme hřiště strašně roztáhlé, soupeř hrál jednoduše, dostávali se za obranu, z toho možná pramenily nějaké pološancce.

Měl vliv na zápas páteční náročný trénink v podobě spinningu?
Já jsem se cítil dobře, nevím, jak u ostatních, ale u mě určitě ne.

Máme za sebou dva týdny přípravy, jak je hodnotíš?
Celkem dost se běhalo, ve středečním zápase proti Pardubicím jsem se cítil dost unavený, ale teď už je to v pohodě. Uvidíme, jak to bude na soustředění, tam to bude asi větší záhul. Ale potřebujeme to. Potom máme volný víkend, takže můžeme pořádně zamakat, a pak si odpočineme.