Nejvyšší čas na odplatu. Do Znojma přijíždí tabulkový soused z Chrudimi

Nejvyšší čas na odplatu. Do Znojma přijíždí tabulkový soused z Chrudimi Z N O J M O - Znojemské fotbalisty v pátek čeká důležitý zápas. Od 18:00 na svém stadionu přivítají MFK Chrudim, která se před osmnáctým kolem ocitá jen dva body za našim výběrem. Ten má svému nejbližšímu protivníkovi co vracet, v podzimní části s ním prohrál 1:4.

Hráči Znojma se na půdě nováčka rychle dostali do vedení, když se v sedmé minutě prosadil Jakub Teplý. Chrudim však za dalších sedm minut vyrovnala. Ačkoliv během prvního poločasu ještě nevyužila výhodu pokutového kopu, ve druhé půli musel Antonín Buček tahat míč ze sítě hned třikrát.

I kvůli nečekanému výsledku znojemští hráči zakončili podzim na třinácté pozici. Z té se neodlepili ani po úvodním jarním kole. Na hřišti druhé FC Vysočiny Jihlava sice předvedli sympatický výkon, z půdy favorita přesto odjeli s prohrou 1:2.

Stejnou porážku si na začátek jarní části sezóny připsala také Chrudim. Proti FC Zbrojovce Brno padla až brankou z osmaosmdesáté minuty, když po hrubce domácí obrany druhou branku v zápase vstřelil Petr Štěpankovský. A to navzdory skutečnosti, že Brno od 51. minuty dohrávalo duel v deseti lidech.

„Vzhledem k chybě na konci, kterou jsme přišli o dobrý výsledek, se nám zápas hodnotí hůře. My jsme respektovali sílu soupeře, ale chtěli jsme mu to udělat těžké, což se povedlo. V naší situaci se záchrana neláme tím, jestli porazíme Brno nebo ne,“ hodnotil neúspěšný zápas hlavní trenér Chrudimi Pavel Jirousek. (mfkchrudim.cz)

Oba týmy se v důležitém střetnutí nemůžou spolehnout na některé hráče. Na znojemské straně to kvůli čtyřem žlutým kartám budou Jakub Teplý a kapitán David Helísek, po dvou žlutých kartách v Jihlavě by měl chybět Igor Cukovič. Chrudim se bude muset obejít bez obránce Jakuba Krčála a záložníka Martina Sulíka, oba s Brnem obdrželi čtvrtou žlutou kartu v sezóně.

Kdo si s absencemi nakonec lépe poradí, se ve Znojmě dozvíme v pátek okolo osmé hodiny večerní, kdy zápas osmnáctého kola Fortuna:Národní ligy skončí. Nezapomeňte na utkání dorazit a pomoci znojemským hráčům k důležitým bodům!