Můj první prvoligový gól byl také hlavou, usmíval se gólový hrdina utkání v Ústí Šimon Šumbera

Můj první prvoligový gól byl také hlavou, usmíval se gólový hrdina utkání v Ústí Šimon Šumbera Z n o j m o - V 83. minutě naskočil Šimon Šumbera do utkání s Ústí nad Labem a sedm minut mu stačilo, aby se stal hrdinou zápasu. V 90. minutě si v pokutovém území perfektně naběhl na standardku Honzy Javůrka a hlavou poslal míč o tyč do sítě. Radost znojemského záložníka byla samozřejmě velká, i když přiznal, že se dokáže vcítit do kůže soupeře a jeho zklamání.

Šimone, svým gólem jsi rozhodl a třech bodech. Dal si někdy gól hlavou takovým angličanem?
O tyč ne, ale můj první prvoligový gól byl s Mladou Boleslaví v 90. minutě také hlavou. To bylo ale na 1:1. (s úsměvem)

Jak ses cítil v uvozovkách jako žolík, který rozhodl zápas?
Nemyslím si, že jsme byl žolík, střídání bylo post za post. Cítil jsem, že mám fyzický fond na to, abych doplnil útok tak, jak jsem měl od trenéra zadané.

Poslední tři utkání proti Ústí nad Labem mají stejné pojítko. Minulou sezónu na podzim v Ústí rozhodoval v 88. minutě Libor Žondra, na jaře v 90. minutě Tomáš Weber a teď ty...
Je pro Ústí hodně kruté. Za Znojmo jsem hrál v Ústí dvakrát a dvakrát to dopadlo podobně. Jsem šťastný, že jsme vyhráli, ale dokážu se vcítit do soupeře, že jsou hodně zklamaní.

Co osobě pro tebe tato branka znamená i v kontextu celého podzimu?
Je to můj druhý gól na podzim. Před sezónou jsme se spolu bavili, že meta bude vyšší. V tomhle ohledu Nestíhám.

Zápas jsi viděl ze dvou pohledů, nejprve z lavičky, pak i přímo ze hřiště. Zasloužené vítězství?
Říkal jsem to i do televize. Chtělo to štěstí v zakončení, netrefovali jsme branku. Myslím, že jsme zvítězili zaslouženě. Šli jsme štěstí naproti, protože nebezpečnějších akcí jsme měli daleko více než soupeř.

V tabulce máme 24 bodů, jsi spokojený nebo to mohlo být ještě lepší?
Když shrnu zápasy, kdy jsme nepodali dobrý výkon a vyhráli jsme a zápasy s Opavou, Třincem nebo Budějkama, když jsme z nich udělali jen jeden bod, ale mohlo jich být minimálně sedm. Tak v tomto kontextu bychom měli být spokojení.