Miroslav Steinhauser: Sezóna dopadla úspěšně u všech týmů mládeže

Miroslav Steinhauser: Sezóna dopadla úspěšně u všech týmů mládeže Z n o j m o - A týmu Znojma začíná v tomto týdnu příprava na Gambrinus ligu. Naše mládežnická mužstva skončila sezónu teprve o tomto víkendu. Položili jsme několik otázek vedoucímu SCM, kterým už několik sezón je JUDr. Miroslav Steinhauser

 
 
 

JUDr. Miroslav Steinhauser vede sportovní centra mládeže ve Znojmě již osmým rokem. Je odchovancem Zbrojovky Brno, ve které má několik startů v první lize a jednu prvoligovou branku do sítě slavné Dukly Praha. Za Znojmo poprvé nastoupil v době vojenské služby v roce 1987. Od té doby bez malých vyjímek působí ve Znojmě, ať už jako hráč nebo jako trenér.


Jak by jste zhodnotil pravé skončenou sezónu 2012/2013 u všech mládežnických mužstev?
Sezóna dopadla nad míru úspěšně u všech týmů mládeže. Všechny kategorie hrály nejvyšší soutěže na Moravě. Více jako polovina našich mužstev se umístila v prvních polovinách tabulky a ostatní týmy nehráli o záchranu, takže lze skončenou sezónu považovat na nejúspěšnější v mém osmiletém působení u mládeže 1. SC Znojmo.

První tým postoupil do Gambrinus ligy, díky tomuto úspěchu se musí nyní nově složit juniorský tým včetně realizačního týmu. Jakým způsobem se na tomto kroku bude podílet mládež?
Otázka složení realizačního týmu je na rozhodnutí vedení klubu. Co se týče hráčského kádru, předpokládám, že většina hráčů U19, kteří končí v této kategorii přejde do nově se tvořící juniorky U21 a bude doplněna hráči z A týmu a hostování.

Působíte zde osm let, dokážete říci, které ročníky se dali považovat za ty zcela nejúspěšnější?
Určitě to byl ročník 1987, ze kterého vyšlo do A týmu nejvíce hráčů, např. Mička, Švarc, Dítě, Šuráň či Pospíchal, poslední tři jmenovaní poté odešli. Ročník 1993 byl taktéž velmi silný.

Určitě byli i hráči, kteří prošli vašima rukama a přestoupili do zvučnějších ligových týmů. Můžete na někoho zavzpomínat?
Vzpomínám na jména jako Paul (Sigma Olomouc), Helebrant (Baník Ostrava), Jedlička (Slovácko), Bazal (Slavia Praha), Hladík (Sigma Olomouc), Lapeš a Stáňa (Zbrojovka Brno), Hověz (Vysočina Jihlava), jmen bylo určitě více, ale nechtěl bych na nikoho zapomenout.

Fotbal je kolektivní hra, můžete tedy říct se kterým ročníkem se Vám spolupracovalo nejlépe?
Rád vzpomínám na všechny ročníky. Když jsme s asistentem Paulem před dvěma roky přebírali ročník 1996 tak jsme sami nečekali, že práce s tímto týmem bude tak úspěšná. Na hráče tohoto ročníku jsme evidovali několik nabídek, ale hráči drželi pospolu a nechtěli od rozdělané práce utéct. Jediný kdo změnil dres byl Holčapek, kterého zlákala nabídka Sigmy Olomouc.

Mládež má několik mužstev, můžete nám přiblížit kdo pracuje nebo v minulosti pracoval s mládeží ve Znojmě?
Ještě před třemi lety nebylo podmínkou mít všechny trenéry s tou nejvyšší licencí, ale FAČR to v posledních třech letech velmi zpřísnil, proto zde nyní pracují trenéři s licencí UEFA Profi. Dlouhodobě se na výchově mládeže podílí Václav Dvořák a Libor Palička. Nově trenéři Tibor Duda U19, Róbert Kafka U16, Jiří Kotlán U15, Michal Sobota přípravky a samozřejmě jejich asistenti a ostatní trenéři. Společně tvoříme velice dobrý kolektiv, který táhne za jeden provaz a pracuje v pohodové atmosféře.

Doslýchá se, že jste aktivním členem komise mládeže FAČR, co tato práce obsahuje?
Ano, jsem členem komise mládeže FAČR za Moravu a pravidelně, dvakrát do měsíce se scházíme a vytváříme nové projekty pro rozvoj mládežnické kopané v ČR. Např. turnaj Kouba cup, který pořádal Moravskoslezský kraj, ve kterém zvítězil Jihomoravský kraj, který jako trenér vedl Václav Dvořák. Takže jde vidět, že ve Znojmě nevyrůstají jen kvalitní hráči, ale i kvalitní trenéři.

Licenční komise FAČR Vám přidělila statut SCM a SpSM i pro další rok, jaké jsou plány do budoucna?
Přidělení statutu je pro náš klub velmi důležité. Budeme opět hrát ty nejvyšší soutěže na Moravě a měřit tak síly s nejlepšími týmy u nás. Dále můžeme pokračovat ve výchově mládeže a plnit si tak sen, že vychováme hráče pro naše A mužstvo v první lize.

 
 
 
 
Podobné články

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin