Marek HEINZ hráčem Znojma!!!

Marek HEINZ hráčem Znojma!!! (Foto - Olomoucký deník) Dnes došlo definitivně k dohodě mezi Sigmou Olomouc a naším klubem ohledně hostování Marka Heinze.

 
 
 
Fanoušci fotbalu ve Znojmě a okolí se mohou radovat. V jarní části 2.ligy uvidí ve znojemském dresu 30-ti násobného reprezentanta, účastníka MS v Německu a především medailistu z ME v Portugalsku - kde společně s hráči, kteří vytvořili jedno z nejlepších mužstev naší fotbalové historie, vybojovali bronz. Především svoji hrou ale nadchli fotbalovou Evropu. Fanoušci si určitě vzpomenou na nádherné utkání s Holandskem, kde jsme prohrávali 2:0 přesto jsme utkání, které bylo později vyhlášeno za jedno z nejlepších v celé historii ME, otočili. Gól na 3:2 padl právě po střele Marka Heinze, kterou holandský brankář Van der Saar neudržel a po přihrávce Karla Poborského dával Vladimír Šmicer do prázdné branky. Ještě podařenější utkání, ale Marek sehrál proti Německu. Jeho nádherný přímý kop, si fanoušci určitě také vybaví. Důležitou branku na 2:1 vstřelil i v zahajovacícm utkání skupiny proti Lotyšsku. V reprezentaci Marek nastřílel 5 branek.

Mnozí si také vzpomenou na neuvěřitelné tažení Baníku Ostrava v sezóně 2003-2004, které skončilo ziskem titulu a Marek Heinz společně s Matušovičem byli největší hvězdy a strůjci tohoto titulu. Marek Heinz se v této sezóně stal i nejlepším střelcem ligy s 19 brankami. Mimo to byl Marek i účastníkem LOH v Austrálii v roce 2000.

V historii našeho klubu, většinou tedy v barvách RH, se objevilo několik hráčů, kteří se hvězdami později teprve stali a to jak v lize, tak v reprezentaci (např. Sionko, Jankulovski). Marek Heinz je ale jednoznačně největší hvězdou, která do klubu s touto vizitkou přichází.

Jedno však zmínit musíme. Vzhledem k tomu, že Marek Heinz má smlouvu v Sigmě Olomouc až do 30.6.2013, neuskutečnil by se jeho příchod bez vstřícného postoje vedení Sigmy Olomouc. Marek Heinz ve Znojmě je tedy jen dalším důkazem naprosto nadstandartních vztahů mezi oběma kluby. Vedení Sigmy Olomouc i za naše fanoušky touto cestou děkujeme.

Doufejme, že se Markovi bude v našem dresu dařit a že fanouškům přinese radost z fotbalu za kterou, jak sám říká do Znojma přichází.

Takže, Marku vítej a ať se daří

 
 
 
 
Podobné články

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin