Juniorka přejela Táborsko a slaví první výhru v sezóně

Š a t o v - Výborné výkony našeho juniorské týmu se konečně dočkaly zasloužené odměny. Svěřenci trenéra Aleksijeviće přejeli v Šatově poslední Táborsko jednoznačně 5:0. O své výhře rozhodli už v první půli, kterou ovládli v poměru 4:0. V té druhé už zápas kontrolovali a stačili přidat ještě jednu branku. Skóre uzavřel střídající Kubilay Yilmaz.

6. (Šatov), pondělí 25.8.2014
1.SC Znojmo FK - FC Silon Táborsko  5:0  (4:0)
Branky: 7. Hrazdílek, 20. Bogner, 27. Ledecký, 42. Kirschner, 78. Yilmaz
Rozhodčí: Pavel Julínek – Jan Paták, Josef Černý
1.SC Znojmo FK: Andrejko – R. Hříbek (C), Dobrovolný (74. Slavík), Hrazdílek, Honz (55. Nehyba) – Vala, Lama, Le Minh (79. Z. Hříbek) – Ledecký (51. Janák), Bogner (60. Yilmaz), Kirschner
FC Silon Táborsko: Bébr – Knotek, Kukučka (46. Rytíř), Nuhlíček (46. Jaroš), Škarda (64. Bíba), Bareš, Sazma (C), Chirinciuc, Bouška, Kordina, Svoboda (46. Svratek)
Počet diváků: 180

Znojmo vstupovalo do utkání proti Táborsku v roli papírového favorita. A tuto roli nakonec splnilo do puntíku. Už od úvodní minuty měli domácí převahu, kterou již v sedmé minutě zužitkoval ve vedoucí gól přesnou střelou k tyči Lukáš Hrazdílek. Pak měli své velké šance Lama a Ledecký, znovu síť rozvlnil ale až Patrik Bogner.

Ve 27. minutě pak přidal přesnou střelou ke vzdálenější tyči další znojemský gól David Ledecký a začínalo být jasné, že ani zde Táborsko své první body nezíská. Obrana Jihočechů navíc kupila v obraně velké chyby, po kterých se dostávali Znojemští poměrně lacino k šancím. Spoustu jich musel zlikvidovat brankář Bébr. Ve 42. minutě už byl ale naprosto bezmocný, Bogner přihrál Petru Kirschnerovi před prázdnou bránu.

V druhé půli už se Znojmo tolik netlačilo do útoku a trochu polevilo. I tak ale brankář Andrejko nemusel řešit nějaké nebezpečí ze strany Táborska. Pokud už se nějaká možnost rýsovala, hostům nešťastné odskočil míč od nohy. Tutovky tak měli opět domácí. Kirschner se ještě po rychlém protiútoku neprosadil, střídající Kubilay Yilmaz už ale ano. Jihočeši vyrobili další minelu ve vlastním pokutovém území a Yilmaz byl naprosto sám před brankou, čehož chladnokrevně využil.

Petar Aleksijević: Mám z výhry velkou radost. V minulých zápasech jsme byli blízko, možná jsme ale nebyli dostatečně efektivní a scházelo nám i trochu štěstí. První poločas proti Táborsku měl z naší strany vše a soupeře jsme doslova přejeli.