Jako krajní záložník mám možná lepší pocit z asistence, než vstřeleného gólu, říká Honza Javůrek

Jako krajní záložník mám možná lepší pocit z asistence, než vstřeleného gólu, říká Honza Javůrek Z n o j m o - Krajní záložník Honza Javůrek ovládl společně se Stijepem Njirem týmovou produktivitu po podzimní části Fortuna národní ligy a nakonec jim to vydrželo i po konci sezóny. S Honzou jsme si povídali už po podzimu, teď jsme si rozhovor zopakovali. Samozřejmě jsme se dotkli i probíhající letní přípravy.

 
 
 

Po součtu statistiky z uplynulé sezóny ses stal společně se Stijepem Njirem nejproduktivnějším hráčem. Na podzim jsme se bavili, že statistiky moc nesleduješ, změnilo se něco?
Ani ne, moc na ně nedávám, je ovšem příjemné, když se vstřelí nebo nahraje na gól, ale, že bych to nějak víc sledoval, to ne. Mohlo toho však být na jaře víc. S podzimem jsem v tomto směru o hodně více spokojenější.

Góly nebo asistence? V nahrávkách jsi byl z celého týmu vůbec nejlepší...
Nedělám v tom rozdíly, pro mě jako levého záložníka je ale možná lepší pocit, když dám dobrý centr a najdu útočníka, který dá gól.

Párkrát v sezóně jsi nastoupil i na kraji obrany, myslíš, že kdybys hrál jen na kraji zálohy, bylo bys ještě produktivnější?
To si nemyslím, to bylo o mé kvalitě, v některých utkáních se mi nedařilo, jak bych chtěl.

Pojďme k probíhající přípravě. Je něco, co tě první týden překvapilo?
Ani ne, myslím si, že je to taková standardní letní příprava. Ničím mě zatím nepřekvapila.

Osobně se cítíš v pohodě?
Docela jo. (s úsměvem) Trochu trvá, než se do toho člověk dostane, ale už to začíná být dobrý.

Jsou lidé, kteří se třeba v aktuálních tropických teplotách vyžívají, jak jsi na tom ty?
Úplně tyto vedra nemám rád, chodím tak desetkrát denně do studený sprchy (s úsměvem). Na bytě nemáme balkón, takže nemůžeme s malým ven. V těch tropech by to nebylo dobrý. Takže nic moc.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin