JUN: Trenér Aleksijević: Výhra je potvrzením, že jsme na správné cestě

JUN: Trenér Aleksijević: Výhra je potvrzením, že jsme na správné cestě Z n o j m o - Po dobrých výkonech v předchozích zápasech si proti Táborsku mohl užít společně se svými svěřenci konečně slastný pocit z výhry. Juniorka v Šatově suverénně Táborsko přehrála a potvrdila, že předchozí výkony nebyly náhodné. Trenér Petar Aleksijević si navíc mohl užívat i sobotní výhru nad Olomoucí ve FNL, jelikož je i asistentem trenéra A-týmu Oldřicha Machaly.

První ligová výhra v této sezóně. Je asi zbytečné se ptát, jestli jste spokojený, ale přesto?
Mám z výhry velkou radost. V minulých zápasech jsme byli blízko, možná jsme ale nebyli dostatečně efektivní a scházelo nám i trochu štěstí. První poločas proti Táborsku měl z naší strany vše a soupeře jsme doslova přejeli. Soupeři neměl prakticky žádnou šanci, a to ani ve druhé půli. Dali jsme pět gólů a ještě měli spoustu šancí. I když ve druhé půli byl trochu vidět při velkém náskoku herní výpadek. Nedá se říct, že bychom polevili, ale za vysokého vedení už se hraje jinak. Kluci si i trochu více dovolili, což mi samozřejmě nevadí. Jsem i rád, že sebevědomí je každým zápasem vyšší.

Bylo těžké udržet hráče za vysokého vedení 4:0 v koncentraci?
Znám to i z pohledu hráče, že za stavu 4:0 se hraje jinak. Nedáváš tolik pozor a nejsi tak soustředěný, jak když je to 0:0 nebo 2:0. Takový zápas jsme potřebovali, kde kluci někoho výsledkově přehrají. Měli i prostor na věci, které by si v jiných zápasech nemohli vyzkoušet.

Po dobrých výkonech v předchozích zápasech nám výhra i trochu nešťastně vždy utekla. Takže toto vítězství je i z pohledu sebevědomí velmi důležité.
Přesně tak. Myslím, že ta výhra přišla akorát, aby se kluci ujistili v tom, že jsme na správné cestě. Bylo to potvrzení, že když budeme aktivní, soustředění, budeme dobře atakovat a odevzdáme maximum, dá se hrát s každým vyrovnaná partie.

Jak vám osobně je po tomto víkendu? V sobotu výhra A-týmu na Sigmě Olomouc, nyní první výhra juniorky v sezóně.
Jsem velmi šťastný, že se nám to tak podařilo. Obě výhry jsou svým způsobem specifické. Na Sigmě samozřejmě kvůli Olisovi (trenér Oldřich Machala pozn. red.), který je jednou z největší hráčských legend Sigmy Olomouc. Také kvůli prestiži i faktu, že Olomouc trénuje Leoš Kalvoda, který ve Znojmě působil. Pak první ligová výhra juniorky. Takže samé pozitivní věci. Chceme pracovat ještě více, mužstvo ukazuje čím dál více a nemusí se obávat nikoho. Naopak myslím, že juniorský tým, může pomýšlet na to, aby hrál v tabulce ještě výše.