JUN: Aleksijević po Plzni - Zápas hodnotím pozitivně

JUN: Aleksijević po Plzni - Zápas hodnotím pozitivně Z n o j m o - Již na sedm protáhl náš juniorský tým sérii zápasů bez prohry po utkání s Plzní. V Dobšicích jsme vybojovali proti Západočechům remízu a trenér Petar Aleksijević označil "plichtu" jako spravedlivou. Přiznal však, že tým ve druhé půli výrazně podržel brankář Jiří Doleček. Mimo utkání s Plzní byla i řeč o nadějném zapracovávání juniorů do A-týmu.

S Plzní remíza 0:0. První poločas jsme byli lepší my, měli jsme blízko ke vstřelení gólu. Ve druhé části měla zase víc šancí Plzeň. Jak jste to viděl ze svého pohledu vy?
Já bych zápas ohodnotil pozitivně. Souhlasím s tebou, že první poločas byl kvalitnější, měli jsme tam několik velice dobrých příležitostí. Minimálně při dvou situacích jsme měli velmi blízko ke vstřelení gólu. Bod mě celkově velmi těší, protože jakýkoliv zisk s týmem Viktorie Plzeň je dle mého úspěch. Přesvědčujeme se týden, co týden, že kluci na sobě dobře pracují. Věřím tomu, že to klukům přinese něco do budoucna, a že budou v dobré práci pokračovat bez polevení.

V posledních třech domácích zápasech pouze jeden inkasovaný gól. S tímto zřejmě velká spokojenost?
Určitě jsem rád, protože jsme tentokrát měli problém se složením obranné čtverky. Vypadl Jakub Pokorný, v první půli musel kvůli zranění odstoupit Roman Šálek. Kluci podali agresivní, dobrý výkon, zaslouží opravdu pochvalu. Musím na druhou stranu upřímně říct, že ve druhé půli nás dvakrát výrazně podržel Jirka Doleček, který chytil dva čisté góly. V 90. minutě jsme měli však velkou šanci my v podání Bognera a mohli jsme vyhrát. Remíza byla spravedlivá.

Je pro hráče i další velkou motivací série bez prohry, která trvá aktuálně sedm zápasů?
Vnímají to, klukům tím samozřejmě zdravě roste sebevědomí. Samozřejmě mě to těší, že série je taková, ale když se to vezme v součtu bodů, tak to moc neřeší. Za cílem, aby byli kluci co nejlépe a nejdříve připravení na dospělý fotbal, jdeme správnou cestou.

Yilmaz, Kirschner, Pokorný, Honz, Hrazdílek. Ti všichni alespoň jednou zasáhli v této sezóně do zápasu A-týmu. I to je určitě známka toho, že to funguje?
Když jsem začínal u juniorky, tak jsem takovou vizi měl. Aby byl juniorský tým mostem mezi řekněme dorosteneckým a dospělým fotbalem. Pokud se všechna jména, která jsme spočítali, objevují v A-týmu, dovolím si říct, že jsme na správné cestě. Nesmíme od toho ustoupit. Pořád je ovšem co zlepšovat, i my jako trenéři, tak i kluci. Neusneme na vavřínech, ale vidíme, že se dokáží mladí hráči zkonfrontovat s takovým celkem jako je A-tým Liberce. Je to jedině pozitivum.