Hráči na hostování: Moravec se na jaře stal našim nejlepším střelcem. Krčík byl kapitánem

Hráči na hostování: Moravec se na jaře stal našim nejlepším střelcem. Krčík byl kapitánem Z N O J M O - Osm hráčů 1. SC Znojmo FK na jaře působilo na hostování. Převážně naši mladíci se rozehrávali v nižších soutěžích, ve kterých sbírali nezbytné zkušenosti pro dospělý fotbal. Níže se již uvedený výčet zmíněných fotbalistů, včetně jejich jarních statistik.

Vlastimil Veselý (FC Vysočina Jihlava - 2. místo Fortuna:Národní liga)
Šestadvacetiletý brankář se v dresu Jihlavy představil ve třech zápasech. Ve Fortuna:Národní lize dostal šanci proti FK Baníku Sokolov, se kterým předvedl kvalitní výkon. Zároveň udržel čisté konto. V závěru sezóny ještě chytal na půdě 1. SK Prostějova (1:1) a v posledním ligovém kole druhé ligy. Na domácí zápas proti FC Zbrojovce Brno ovšem nebude vzpomínat v příliš dobrém. Jihlava doma prohrála jednoznačně 1:6.
Bilance: 3 odchytané zápasy (270 minut), 7 obdržených branek, 1 vychytaná nula, 1 žlutá karta

František Malár (MFK Vyškov - 6. místo MSFL)
Jarní hostování se týkalo také Františka Malára. Nadějný obránce se v úvodních třech zápasech MSFL objevil v základní sestavě Vyškova, proti FK Hodonínu však obdržel dvě žluté karty a následující duel musel vynechat. Ve zbytku ročníku Malár naskočil do pěti zápasů od první minuty, ve dvou kláních začínal na lavičce. Dvacetiletý hráč se ve čtyřech případech neocitl ani na mezi náhradníky.
Bilance: 10 zápasů (725 minut), 3 žluté karty (1 červená karta po dvou žlutých)

Milan Moravec (SK Hanácká Slavia Kroměříž - 4. místo MSFL)
Druhým zástupcem znojemském fotbalu v MSFL byl Milan Moravec. Dvacetiletý záložník, který podzim strávil v týmu v divizním celku FSC Stará Říše o.s., si zahrál ve dvanácti zápasech, přesto nasbíral o 300 minut méně než František Malár. Moravec jen čtyřikrát nastoupil od samého začátku, ve zbývajících osmi střetnutích šel na hřiště z lavičky. Ve dvou zápasech přitom Kroměříži výrazně pomohl. Na hřišti Hodonína gólem z nastavení pomohl svému týmu ke třem bodům, na půdě FC Velkého Meziříčí zvyšoval na 3:1.
Bilance: 12 zápasů (425 minut), 2 vstřelený branky, 2 žluté karty

Jakub Konvalina (TJ Sokol Tasovice - 4. místo Divize D)
V srpnu třiadvacetiletý brankář ke dvěma jarním nulám přidal další dva zápasy bez obdržené branky. Ve druhé části sezóny celkově odchytal deset zápasů a jedno druhé dějství. Celkově na jaře obdržel osm branek, nezabránil tak ani domácí prohře proti suverénnímu FK Blansku 1:2. Konvalina ve zbývajících duelech do branky pustil svého kolegu Tomáše Heneše. Právě za něj dochytal zápas proti Humpolci.
Bilance: 11 zápasů (945 minut), 8 obdržených branek, 4 vychytané nuly

Petr Kirschner (TJ Sokol Tasovice - 4. místo Divize D)
Třiadvacetiletý útočník se poprvé trefil na hřišti FC Strání, bylo to však do vlastní branky. Do té správné se prosadil v šestém zápase, kdy pomohl zdolat Humpolec 2:0. Kirschner ani v jednom z patnácti zápasů utkání nechyběl v základní sestavě, druhou branku přidal až v posledním střetnutí proti výběru SK Tatran Ždírec nad Doubravou.
Bilance: 15 zápasů (1271 minut), 2 vstřelené branky, 3 žluté karty

Patrik Martinek (TJ Sokol Lanžhot - 6. místo Divize D)
Stejná divize sloužila také Patriku Martínkovi. Dvacetiletý hráč na podzim působil v MSK Břeclavi, na jaro byl vypůjčený do TJ Sokolu Lanžhot. Na rozdíl od svých znojemských spoluhráčů však minuty sbíral pomálu. Martínek se ani jednou neobjevil v základní sestavě, celkově sedmkrát naskočil alespoň z lavičky. Kvůli různým důvodům pětkrát nebyl nominovaný na zápas.
Bilance: 7 zápasů (86 minut), bez vstřelené branky, bez žluté karty

Vojtěch Švarc (FSC Stará Říše - 3. místo)
Devatenáctiletý fotbalista celou sezónu 2018/2019 pobyl v FSC Staré Říši. Během jarní části absentoval ve čtyřech úvodních zápasech, což byly také jediné duely, které v uplynulém ročníku neabsolvoval. V jedenácti kláních se Vojtěch Švarc třikrát objevil v základní sestavě, ani jednou si však nepřipsal plný počet minut. Zbývající duely odehrál z pozice náhradníka. Povětšinou na půl hodiny.
Bilance 2018/2019: 26 zápasů (1438 minut), 5 vstřelených branek, 4 žluté karty

Adam Krčík (FC Baník Prievidza - 11. místo IV. liga sk.SZ ZsFZ - 4. nejvyšší slovenská soutěž)
Třiadvacetiletý krajní univerzál se po úvodní absenci hned jedenáctkrát objevil v základní sestavě svého týmu, pouze dvakrát svůj zápas nedohrál. Jednou byl na konci duelu stažený před koncem střetnutí, ve 26. kole obdržel dvě žluté karty a ve 49. minutě tak musel hřiště opustit. Ve třech úvodních duelech se Adam Krčík dočkal pocty kapitána.
Bilance: 11 zápasů (943 minut), 2 žluté karty (1 červená karta po dvou žlutých)