Ex Znojmáci v prvoligových klubech: Hrošovský po gólu na Realu míří do Premier League. Hrubý udivoval Jablonec

Ex Znojmáci v prvoligových klubech: Hrošovský po gólu na Realu míří do Premier League. Hrubý udivoval Jablonec Z N O J M O - Kromě druhé nejvyšší fotbalové soutěže se odpočinku dočkala také první liga. Do té během podzimní části zasáhlo jedenáct fotbalistů, kteří v minulosti oblékali dres 1.SC Znojmo FK. A to včetně Patrika Hrošovského, který si nejen zahrál Ligu mistrů na hřišti Realu Madrid, dokonce mu vstřelil i gól.

This text will be replaced

Vlastimil Hrubý (FK Jablonec – 1710 minut, 18 obdržených gólů, 8 vychytaných nul)
Třiatřicetiletý brankář na severu Čech odchytal již čtyři a půl sezóny. Během posledního půl roku patřil k oporám mužstva, v nejvyšší soutěži vychytal 50.ligovou nulu. Hrubý se v průběhu ročníku blýskl chycenými penaltami proti pražské Spartě a Slavii, nedokázala ho ani překonat útočná smršť z Plzně. Zkušený gólman si během podzimu zachytal všech šest zápasů v základní skupině Evropské ligy, naposledy uspěl na půdě Dynama Kyjev, kde pomohl k výhře Jablonce 1:0.

Arťom Mešaninov (FC Baník Ostrava – 621 minut, 73 vyhraných obranných soubojů)
Ruský fotbalista ve znojemském dresu nastoupil jen k devíti zápasům, poté se naneštěstí zranil. Stejného počtu duelů se letos dočkal v Baníku Ostrava, kde si připsal ještě další dva starty v domácím poháru. Mešaninov se během podzimní části dostal k 116 obranným soubojům, jeho úspěšnost činila téměř 63%.

Dominik Simerský (SFC Opava – 1620 minut, 1 gól, 113 vyhraných obranných soubojů)
Jen ke třem zápasům naskočil Dominik Simerský za Znojmo v první lize. V současné době je už jistotou opavského týmu, v jehož dresu na ligových trávnicích chyběl jen v Mladé Boleslavi, další dva duely odehrál v Mol Cupu. Simerský svému výběru pomohl i jedním gólem na hřišti FC Slovanu Liberec, kde pozdní brankou rozhodl o výhře Opavy. Byl to teprve jeho druhý gól v nejvyšší soutěži.

Jaroslav Svozil (SFC Opava – 1505 minut, 207 vyhraných obranných soubojů)
Jediný ligový duel vynechal pětadvacetiletý defenzivní univerzál v dresu nováčka první ligy. Jaroslav Svozil poté kromě zápasů se Zlínem a Mladou Boleslaví ve zbylých utkáních odehrál plných devadesát minut. Bývalého hráče Sigmy Olomouc si v klubu nemůžou vynachválit, v jeho prospěch hovoří také čísla. Během sezóny zatím podstoupil 307 obranných soubojů, z toho 207 bylo úspěšných. V obou ligových statistikách nenalezl konkurenci! Svozil se zatím na žádném vstřeleném gólu přímo nepodílel. Do domácího poháru nastoupil v obou zápasech Opavy.

Josef Hnaníček (FC Fastav Zlín – 1247 minut, 1 asistence)
Další z řady defenzivních univerzálů, který v současné době pobývá na pozici záložníka. Jednatřicetiletý fotbalista v letošní sezóně vynechal čtyři zápasy, do jednoho naskočil na posledních pět minut. Také jeho výkony Zlín dovedly na šesté místo „podzimní tabulky“. Hnaníček v patnácti zápasech jednou asistoval na gól, když po třízápasové odmlce zajistil svému týmu vyrovnání na hřišti Dukly Praha. Jednalo se tak o jeho třetí asistenci v prvoligové kariéře.

Patrik Hrošovský (FC Viktoria Plzeň – 1710 minut, 1 gól, 1 asistence)
Stal se prvním znojemským střelcem v nejvyšší soutěži, o několik let později Patrik Hrošovský vstřelil gól Realu Madrid. Lepšící se výkony šestadvacetiletého záložníka dokonce vyvolaly už zájem v Premier League, podle posledních zpráv má o Hrošovského velký zájem Huddersfield Town AFC. Slovenský hráč v základní sestavě Ligy mistrů odehrál plný počet minut, nastoupil tedy i proti AS Řím a CSKA Moskva. V domácí lize ke všemu šikovný fotbalista jako jediný z plzeňského kádru nechyběl jedinou minutu.

Petr Zapalač (SFC Opava – 1579 minut, 2 góly, 3 asistence)
Třetí nejproduktivnější hráč devátého týmu první ligy letos nastoupil do všech devatenácti zápasů. V jednom případě byl stažený již po poločase, v duelu proti Bohemians Praha 1905 musel po druhé žluté kartě hřiště opustit v 47. minutě. Jeho branky přišly proti Příbrami a Olomouci. Jednatřicetiletý fotbalista si vede kvalitně také v driblinku, kterých během podzim předvedl 53. Zapalač v nejvyšší soutěži debutoval před sedmi lety, vyjma letoška odehrál jen čtyři duely.

Jan Pázler (FC Slovan Liberec – 541 minut, 2 góly, 6 střel na branku)
Devětadvacet zápasů ligových zápasů a devět gólů. Kvalitní bilancí se v sezóně 2014/2015 mohl pochlubit Jan Pázler v našem klubu, následně však jeho kroky směřovaly do FC Hradce Králové. Ve dvou sezónách patřil k nejlepším střelcům druhé ligy, což mu od letošního ročníku vyneslo angažmá v FC Slovan Liberec. Zde odehrál čtrnáct zápasů v lize, ve kterých vstřelil dvě branky, které se dostavily v úvodních třech střetnutích. V základní sestavě se objevil pětkrát.

Letos do první ligy zasáhli také: Bronislav Stáňa (FC Baník Ostrava – 4 zápasy, 39 ligových minut, 1 gól), Jakub Pokorný (FC Baník Ostrava – 2 zápasy, 12 ligových minut, t. č. na hostování v FC Hradec Králové), Pavel Dreksa (MFK Karviná – 2 zápasy, 129 minut)