Domácí premiéry druhé ligy: Šturma zažil nejpovedenější start, úspěšný byl už jen Kalvoda

Domácí premiéry druhé ligy: Šturma zažil nejpovedenější start, úspěšný byl už jen Kalvoda Z N O J M O - Nejlepší začátek na domácím stadionu ve druhé lize? Tak ten si ze znojemských trenérů připsal František Šturma. Šestačtyřicetiletý kouč v pátek dovedl své svěřence k výhře nad Chrudimí 6:1, čímž náš tým posunul na dvanácté místo Fortuna:Národní ligy. Od sezóny 2010/2011, kdy Znojmo opět rozehrálo druholigovou část, se na místě hlavního trenéra vystřídalo dalších šest koučů, přičemž Leoš Kalvoda loni na jaře prožil obnovenou premiéru.

Bohumil Smrček (vs FK Viktoria Žižkov 0:1) - sezóna 2010/2011 a 2011/2012
Znojemský fanoušek si snad tehdy ani nemohl více přát. První zápas druhé ligy, nádherné prázdninové počasí, návštěva přes 2000 diváků a FK Viktoria Žižkov, ta ještě o sezónu dříve hrála nejvyšší soutěž. V jejich barvách se ocital současný brankář reprezentace Tomáš Vaclík, který svým parádním výkonem držel naděje favorizovaného klubu. Po neúspěších Matúše Minarecha, Zdeňka Látala, nebo Petra Zapalače tak tým kolo Bohumila Smrčka prohrál i druhý zápas sezóny. Prvních bodů se dočkal až v pátém kole na hřišti Třince.

Sestava 1.SC Znojmo FK: Hrubý - Sukup, Yonov (K), Mička, Šilinger - Zapalač (84.Baláž), Podzemský, Schneider - Krhut (81.Trnovec), Minarech, Kováč (57.Látal)

Leoš Kalvoda (vs 1.HFK Olomouc 0:0) - sezóna 2012/2013 a 2013/2014 (1. liga)
Od léta 2012 klub převzal Leoš Kalvoda, který měl za cíl pohybovat se do desátého místa. Postupem do první ligy z nejvyšší možné příčky své ambice překonal, úvodní domácí zápas mu však nevyšel dle představ. Proti tehdejšímu nováčkovi 1. HFK Olomouc pouze remizoval 0:0 a to ještě s notnou dávkou štěstí, neboť hosté v devadesáté minutě nastřelili tyč a chvíli poté vstřelili gól z ofsajdu. Na první domácí výhru si tak Kalvoda musel počkat do třetího kola, v němž zásluhou hattricku Václava Vašíčka porazil FK Pardubice 3:2.

Sestava 1.SC Znojmo FK: Hrubý - Sukup, Avdič, Yonov (K), Buchta - Helísek, Mudra, Nepožitek, Lacko (71.Lukáš) - Okleštěk, Vašíček (88.Andrejič)

Oldřich Machala (vs. FC Sellier & Bellot Vlašim 1:3) - úvod sezóny 2014/2015 až 12. kolo
Po sestupu do druhé ligy klub vsadil na Oldřicha Machalu. Ten začal působení ve Znojmě fantasticky, po dvou ligových zápasech měl na kontě šest bodů, skóre 6:1 a skalp z Ústí nad Labem. První domácí zápas ovšem nezvládl. Na konci prvního poločasu přišel o vykartovaného Todora Yonova a i když díky Liboru Žondrovi vedl 1:0, tak v rozmezí 59.-84. minuty jeho výběr obdržel tři branky.

Sestava 1.SC Znojmo FK:
Doleček – Helísek, Yonov, Buchta, Hříbek (74.Ledecký) – Lacko (C), Okleštěk, Kovačić – Stáňa (42.Hudec), Žondra, Pázler

Ludevít Grmela (vs. SFC Opava 1:1) - 14. kolo sezóny 2014/2015 až konec ročníku
Po konci spolupráce s Oldřichem Machalou se kormidla na znojemské lavičce ujal Ludevít Grmela. Stejně jako Leoš Kalvoda, tak rovněž Grmela doma začal remízou. V utkání proti Opavě sice jeho tým od osmadvacáté minutě prohrával 0:1, prosadil se Kuzmanovič. Na domácí straně ve čtyřiapadesáté minutě srovnal Todor Yonov. Před skvělou atmosférou měla více šancí hostující legie, která ještě stačila nastřelit tyč, v ostrém zápase však nakonec přišla remíza.

Sestava 1.SC Znojmo FK: Hrubý - Andrejko - Hříbek (72.Žondra), Hudec, Yonov, Honz, Helísek, Buchta, Lacko (c), Okleštěk, Pázler, Ledecký (75.Kovačić)

Radim Kučera (vs. MFK Karviná 1:1) - sezóna 2015/2016 a 2016/2017
Znojemský tým od následujícího ročníku převzal Radim Kučera, který rovněž poznal zápas pod umělým osvětlením. Ve svém druhém utkání na lavičce Znojma sledoval, jak Rosťa Šamánek v osmé minutě otevřel stav zápasu s Karvinou. Po nevyužitých šancích a spuštěném osvětlení se soupeř dokázal osmělit a v 81. minutě srovnal. Mohlo být však ještě hůře, Jiří Doleček ale vychytal únik Urgely.

Sestava 1.SC Znojmo FK: Doleček – Mezlík (76.Pokorný), Cihlář (c), Odehnal, Šumbera, Nepožitek, Okleštěk (64.Ledecký), Helísek, Njire, Šamánek (82.Lapeš), Žondra

Jiří Balcárek (vs. FC Hradec Králové 1:3) - 1. polovina sezóny 2017/2018
Velmi těžký nástup měl na úvod svého angažmá Jiří Balcárek. Nejprve vydoloval bod na hřišti Příbrami, aby následně čelil Hradci Králové. Znojemští fotbalisté se sice v jednadvacáté minutě dostali do vedení, když se trefil Jan Javůrek. Hosté měli do poločasu možnost na vyrovnání, Filip Zorvan ani Jan Pázler však neuspěli. Pázler své umění prodal ve druhé půli, když vstřelil dvě branky a u třetí hrál velkou roli.

Sestava 1.SC Znojmo FK: Veselý – Svozil, Cihlář, Šamánek, Malár, Helísek, Lacko, Teplý, Javůrek (80.Štrombach), Urbančok (61.Hladík), Njire (80.Cheredea)

Leoš Kalvoda (vs. FK Ústí nad Labem 3:0) - 2. polovina 2017/2018 - 1. polovina 2018/2019
Druhé angažmá pro Leoše Kalvodu začalo na výbornou. Po odložených zápasech se na konci března odehrál zápas proti Ústí nad Labem, ve kterém náš výběr vedl 2:0 po prvním poločase, o branky se postarali Ambrozek a Helísek. Stav utkání ve druhém poločase završil Lacko, který prudkou střelou vstřelil třetí branku domácího týmu. Ten od 29. minuty dohrával bez vyloučeného Avdiče.

Sestava 1.SC Znojmo FK: Veselý – Helísek, Mezlík, Avdić, Cihlář (C) – Machuča, Lacko (86.Cheredea) - Javůrek (77.Dujmović), Ambrozek, Teplý (46.Malár) – Vašíček