SK Hanácká Slavia KroměřížFC HlučínFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)SK UničovFK Frýdek-MístekFC Velké Meziříčí1.SC Znojmo FKFK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekMFK VítkoviceSK Kvítkovice, spolekFC Trinity Zlín BSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)FK HodonínSK Hranice1.BFK Frýdlant n. O.
 

Devatenáctka odehrála generálku, negenerálku

Devatenáctka odehrála generálku, negenerálku Z n o j m o - Už v sobotu vstoupí domácím zápasem proti Baníku Ostrava B naše U19 do nové sezóny Moravskoslezské dorostenecké ligy. Testem na tento duel mělo být utkání s Líšní, vzhledem k tomu, že řada hráčů chyběla, to však mělo ke standardní generálce daleko.

 
 
 

PŘÍPRAVA U19: 1. SC Znojmo - Líšeň 1:4 (0:1)

Branka Znojma: Bartoněk

V Suchohrdly u Miroslavi, kde se utkání s Líšni odehrálo, si mohl jen málokdo udělat obrázek, jak to bude v mistrovském zápase s Baníkem vypadat. Trenéru Havlíkovi totiž chybělo několik hráčů, hned tři, Ryška, Navrátil, Žižka, totiž vyrazili ve stejný den s A-týmem do Hodonína.„Vzhledem k velkému počtu absencí, které nás z různých důvodů (zranění, nemoc, dovolená, výpomoc Áčku) provázejí celou letní přípravu, nešlo o standardní generálku,“ potvrdil naše slova znojemský lodivod.

Nebylo tak příliš překvapením, že Líšeň měla navrch, naši trenéři totiž museli v sestavě značně improvizovat. „Někteří hráči museli nastoupit na jiných postech, což bylo znát především na levé straně hřiště, přes kterou jsme dostali všechny tři góly ze hry.“ Ty však přišly až ve druhém dějství, v tom prvním se soupeř dostal do vedení takřka zadarmo. Zbytečným penaltovým faulem, který se odehrál u brankové čáry na rohu velkého vápna. Do kabin se tak odcházelo s těsným vedením brněnského týmu.

V druhé půli jsme si vybrali slabou pasáž, která nás ale stála celý zápas. „Předvedli jsme, jak ztratit zápas ve třech minutách – série nedůrazných soubojů na středu hřiště a propadení levého beka v krátkém časovém úseku rozhodlo o celém utkání. Kvalitní defenziva musí být základem naší hry – v této sezóně nemáme směrem dopředu tak výrazné individuality jako v té minulé. V defenzivní činnosti ale někteří hráči vyloženě propadli – velmi nespokojený jsem byl především s Koukalem a Bartoňkem,“ zlobil se.

Přesto zakončil trenér Havlík rozbor zápasu optimisticky. „Zápas byl pro nás ale rozhodně přínosem – hráči si osahali kvalitu a tempo hry směrem do mistrovských utkání, zachováme také některé vazby, např. stoperskou dvojici a pravou stranu hřiště. Na jiných místech do toho naopak musíme výrazně sáhnout – především na levé straně a ve středu hřiště jsme byli v obranné činnosti hodně nedůslední.“

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2022 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies