Debut a rovnou gól! Škoda, že z toho nebyl alespoň bod, litoval Patrik Bogner

Debut a rovnou gól! Škoda, že z toho nebyl alespoň bod, litoval Patrik Bogner Z n o j m o - Běžela 86. minuta utkání s Táborskem a svěřenci trenéra Kučery prohrávali 0:2. Znojemský kouč se rozhodl vyslat do boje a ke svému debutu ve Fotbalové národní lize Patrika Bognera. Zanedlouho devatenáctiletý útočník byl na hřišti pouhé čtyři minuty a už se radoval ze svého premiérového gólu za A-tým a také v druhé lize. Ke spokojenosti scházelo Bogimu jen to, že jeho trefa nakonec nepřinesla alespoň remízu.

Bogy, byl jsi překvapený, že tě trenér poslal v závěru utkání s Táborskem do hry?
Překvapený jsem byl, ale byl jsem pochopitelně rád, že mě trenér poslal na hřiště. Snažil jsem se do toho dát vše, bojovat naplno a vstřelit gól, k čemuž mě trenér nabádal. Povedlo se, škoda, že z toho nebyla výhra nebo alespoň remíza.

Tvoje první minuty ve Fotbalové národní lize a také rovnou první gól. Asi si nějak neřešil, že to nebyla trefa do šibenice, ale z dorážky?
Jasně. Vůbec mi nevadí, že to bylo z dorážky. Gólman se to snažil vyhodit z brány, ale nestihl to.

V situaci, kdy jde v boji o postup do tuhého, mohou být nervózní i daleko zkušenější hráči. Jak jsi na tom byl po této stránce ty?
Jde o postup, jsem ještě mladý a byly to pro mě první minutě ve druhé lize, takže musím přiznat, že jsem nervózní byl. Snažil jsem se ale plně soustředit na svůj výkon.

S Táborskem jsme bohužel prohráli 1:2. Jak jsi utkání viděl?
V první půli jsme neproměnili šance, kdybychom z nich alespoň jednu proměnili, utkání by určitě vypadalo jinak. V druhém dějství přišlo vyloučení a také pokutový kop. Pořádně jsem ten zákrok neviděl, takže to nemůžu nějak blíže zhodnotit. Penalta dle mě rozhodla.

Komplikací nebyla jen prohra, ale také vyloučení Ledyho. (David Ledecký pozn. red.) Přišli jsme tak po Liborovi (Libor Žondra pozn. red. o druhého hrotového útočníka. Myslíš si, že bys mohl vzhledem k této situaci přidat nějaké minuty i v pátek v Českých Budějovicích??
Možné to je, ale záleží to samozřejmě na trenérovi, jak to postaví. Budu makat na tréninku co to půjde, ať vidí, že mám chuť hrát. Budu připravený.

Kolik bylo gratulací ke tvému premiérovému gólu?
Bylo jich docela dost, jsem rád, že to sledují i lidé z Moravského Krumlova, odkud pocházím. Psalo mi hodně lidí, kamarádů.