Chtěl bych hrát ofenzivně, měl jsem to tak nastavené i v Uničově, říká trenér Jiří Balcárek

Chtěl bych hrát ofenzivně, měl jsem to tak nastavené i v Uničově, říká trenér Jiří Balcárek Z n o j m o - Před pár týdny ještě slavil s Uničovem první místo v MSFL, 19. června už zdravil trenér Jiří Balcárek své nové svěřence ve Znojmě a odstartovala letní příprava na nový ročník Fortuna národní ligy. V novém prostředí jej čekaly první tréninky a samozřejmě také úvodní rozhovor. Nový znojemský lodivod v něm například prozradil jaký herní styl by rád vyznával, mluvilo se i o posilách.

 
 
 

Co rozhodlo o tom, že jste kývl na nabídku Znojma?
Především dobré reference, které mi dal Kuča (předešlý trenér Radim Kučera pozn. red.) a hlavně druhá liga a motivace profesně se posunout dále.

V Uničově jste prožil velice úspěšné angažmá. Opouštěl se vám klub s těžkým srdcem?
Určitě. Byla to taková malá rodina. Vynikající atmosféra v klubu, která tam panovala od vedení po hráče, realizační tým. Cítil jsem se tam jako doma. Fantastická atmosféra, skvělý klub. Pak to šlo vidět i na hřišti.

Znojmo se minulé dvě sezóny prezentovalo velice ofenzivním stylem. Uničov však pod vaším vedením také. Čítám, že ofenzivu budete vyznávat i v 1.SC?
Samozřejmě bych chtěl. Měl jsem to tak nastavené i v Uničově, kdy jsem chtěl po hráčích, abychom hráli hodně ofenzivně, hodně nahoře. Vždy je to ale o tom, jaké máte typologicky k dispozici hráče. Kuča tu dva roky odváděl výbornou práci, já bych v tom chtěl pokračovat.

Na druhou stranu, v minulé sezóně nás trápilo i hodně inkasovaných branek...
Poslední tři týdny jsem se díval na zápasy, na inkasované góly a sbíral jsem informace nejen z videa, ale i od trenérů týmů, které byly soupeři Znojma ve druhé lize. Setkali jsme se v názorech, kde je asi problém, i v tom, co jsem viděl ve videu. Kde má Znojmo rezervy a problémy.

Bude se nějak výrazně obměňovat kádr nebo se bude jen doplňovat kostra týmu? Na jaké fotbalisty se budete při posilování zaměřovat?
O tom jsme diskutovali už delší dobu s Otou Kohoutkem a Míšou Bělákem, že nám typologicky chybí vysocí hráči. Už v tom, že alternoval ve stoperské dvojici Monti (Lukáš Motal pozn. red.), to o něčem svědčí. Nevedl si na tom postu špatně, ale není to typický stoper, který by měl čistit prostor. Takže nás trápí trochu tento post. A potom ještě ve středu hřiště, potřebovali bychom hráče, který by si udělal trochu pořádek a respekt.

Máte za sebou první den v trenérské funkci ve Znojmě. Jaké jsou vaše pocity z prostředí?
Věděl jsem do čeho jdu, byl jsem tu jako trenér, takže jsem znal prostředí stadionu, kabinu. Hráli jsme tu před rokem přátelské utkání s Uničovem.

Jste spokojený s přístupem hráčů po prvním dni?
Ještě se nedá nic moc hodnotit. Jak jsem říkal klukům v kabině, teď se budeme oťukávat, poznávat. Je nás velký počet, ale musíme to nějakým způsobem zvládnout.

JIŘÍ BALCÁREK

Jiří Balcárek je rodákem z Leštiny. Svoji prvoligovou kariéru zasvětil olomoucké Sigmě, za kterou odehrál z pozice záložníka 124 zápasů a vstřelil 21 gólů. Vyzkoušel si i zahraniční angažmá v německém Unionu Berlín. Po hráčské kariéře se vydal na trenérskou dráhu. Trénoval například Karvinou, Zábřeh a v uplynulé sezóně slavil úspěchy s třetiligovým Uničovem, s kterým suverénně ovládl MSFL.

Co jsem vysledoval, i vy preferujete místo běhání bez balónu tréninky s míčem...
Mám rád tréninky, které jsou v tempu, kdy hráč musí pracovat na malém prostoru, je pod časovým tlakem. Má málo času na to, aby se rozhodl, co s míčem udělá. V dnešní době je fotbal hodně náročný, hraje se v tempu, hráči musí umět hrát na jeden, dva doteky. Musí mít kvalitu na míči. Kdo udělá méně ztrát a má kvalitu na míči, tak většinou vyhrává.

Už v úterý nás čeká první přípravný zápas. Jak bude pojatý? Pojedou všichni hráči nebo jen část?
Chtěli bychom protočit dvě jedenáctky, takže pojedou dva gólmani plus dvacet hráčů.

 
 
 
 
Podobné články
 
Copyright © 2009-2018 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin