ČR U19 si ve Znojmě vyšlápla na Anglii, na vítězný gól přihrával Tonda Růsek

ČR U19 si ve Znojmě vyšlápla na Anglii, na vítězný gól přihrával Tonda Růsek Z n o j m o - Česká reprezentace do 19 let se ve Znojmě dobře naladila na kvalifikační boje o EURO 2018. Na jihu Moravy si totiž připsali svěřenci trenér Kozla vítězství nad mistry Evropy z Anglie 1:0, když udeřili ve druhém dějství. Asistenci na vítězný gól si připsal znojemský útočník Tonda Růsek.

ČR U19 - ANGLIE U19 1:0 (0:0)

Branky: 60. Pfeifer (Růsek)

Sestava ČR: Bačkovský - Kadar, Neuer, Mareš, Dudl- Sedláček (80. Sláma), Sadílek - Pfeifer (67. Majka), Růsek (88. Heidenreich), Fortelný (67. Šípek) - Graiciar (80. Žitný)

Česká reprezentace nastoupila proti Anglii v základní sestavě i s Tondou Růskem a naši mladíci vstoupili do utkání s vervou. Už v úvodu si vytvořili po krásné akci nadějnou situaci, která však gólem neskončila. To v úvodu zmíněný znojemský útočník už měl po signálu ze standardní situace k vedoucí brance blízko. Dostal se v pokutovém území k odraženému míči, bohužel však mířil přímo do brankáře.

Angličané se do první vážnější možnosti dostali po pasáži, kdy delší dobru drželi míč a měli poziční převahu. James z pravé strany poslal prudký centr před bránu, který však minuli všichni jeho nabíhajícího spoluhráči. Na posun na světelné tabuli to vypadalo i ve 29. minutě, šanci po rohovém kopu však zhatil zvednutý praporek pomezního a lopta stejně prolétla těsně mimo bránu. I další vzruch se udál po standardní situaci. Mount to zkusil přímo na bránu a nechybělo málo. Přesto mohl jít do kabiny veseleji český tým. Růsek se z levé strany vřítil do vápna, střelu si nakonec rozmyslel a chtěl nahrávat. V poslední chvíli byl však zablokován.

V druhé půli už se diváci na stadionu mohli zakřičet gól. Nejprve Angličané nastřelili tyč, pak ovšem přišla chvíle agilního Růska. Tem předvedl dobrý dribling podél velkého vápna a nachystal gólovou střelu pro Lukáše Pfeifera. Angličané se samozřejmě snažili o odpověď, ovšem dlouho se nemohli propracovat k nějakému zakončení, až v 73. minutě se ke střele dostal obránce Stoke City Josh Tymon, ovšem bránu přestřelil. V 77. minutě dopadl stejně i Tavernier. Jeho pokus z dvaceti metrů šel těsně vedle levé tyče Bačkovského brány. Závěr utkání přinesl na obou stranách nadějné momenty, ale skóre už se neměnilo. Česká reprezentace si tak ve Znojmě připsala cenné vítězství.