Bod z Dukly je povzbuzení do dalších utkání, věří Jan Mudra

Bod z Dukly je povzbuzení do dalších utkání, věří Jan Mudra P r a h a / Z n o j m o - Hned sedm debutantů se objevilo v základní sestavě Znojma při utkání na Dukle. Například obranná čtveřice zažívala kompletně ligovou premiéru. Patřil do ní i levý obránce Jan Mudra. Ten se po utkání mohl radovat z vydařeného vstupu do Gambrinus ligy a remízy 1:1, která znamenala premiérový bod pro Jihomoravany v Gambrinus lize.

Tak jaké to bylo vyjít s týmem k prvnímu ligovému zápasu? Pro vás to byl ligový debut, užil jste si to?
Užil jsem si to hodně. Čekal jsem to ale horší, myslel jsem si, že budeme mít větší problémy. Samozřejmě jsem si věřil, ale myslel jsem, že Dukla nás bude více přehrávat. Po prvních minutách to ze mě všechno spadlo a hrálo se mi docela dobře.

Vy jste nevypadali vůbec jako nováček, žádná nervozita tam nebyla patrná, od úvodního hvizdu jste hráli docela nebojácně.
Myslím si, že být nějak nervózní by bylo zbytečné, protože od mala trénujete, hrajete, snažíte se první ligy dosáhnout Tak by bylo škoda, kdybychom sem přijeli a byli zbytečně nervózní nebo se báli. Takže na tohle jsem se snažil hodně myslet, nervozitu jsem nevnímal a chtěl si zápas hlavně užít, zahrát si a nasát atmosféru ligy.

V první půli přišla pasáž, kdy vás Dukla zatlačila, nastřelila břevno, pak přišel vedoucí gól. Byly to pro vás složité okamžiky?
To jsou vždy složité chvíle, když má soupeř takovéto šance, když orazítkují břevno a pak dá gól. Právě v těchto chvílích je důležité tomu nějak nepodléhat a snažit se furt hrát. Musím ale říct, že po prvních patnácti minutách, kdy jsme na to vlítli, tak tam přišel drobet takový útlum. Ale jak jsem říkal, je důležité tomu nepodlehnout a stále hrát, věřit si.

Co vám trenér říkal o poločase v kabině, povzbuzoval vás?
Povzbuzoval nás a připomínal nám to, že na ně máme, že to je vidět, že s Duklou normálně můžeme hrát, takže se ničeho nebát. Zdůrazňoval hlavně prvních patnáct minut, kdy jsme hráli a potom, že přišel útlum. Do druhé půle nám řekl, abychom věřili, že dáme gól.

V druhé půli jste Duklu prakticky k ničemu nepustili, měli jste míč pod kontrolou, zachytávali jste odražené balóny. Bylo to tím, že Dukla polevila, nebo že jste hráli tak dobře?
Nevím, jestli jsem hráli až tak dobře. Myslím, ale že ano. Možná ze strany Dukly po tom gólu přišlo nějaké uspokojení, že si mysleli, že už to dohrají, vyhrají a bude to v pohodě. V druhé půli jsme byli silní na míči a Duklu jsme moc do ničeho nepustili. To vyplynulo z té situace, protože když držíte míč a máte převahu, tak tím jste sebevědomější. Pak je otázka jestli nepřišlo zmiňované polevení Dukly, ale zase bych nás nechtěl nějak podceňovat. Myslím, že jsme po zásluze vyrovnali.

Jinak s bodem se asi bude do sezóny vstupovat lépe, než kdybyste prohráli. Třeba Bohemka dostala na úvod od Plzně pět gólů, a to příliš nepovzbudí.
Samozřejmě, pro každý tým je důležité, jak do té ligy vstoupí. Bod z Dukly je super, když si vezmeme, že jsme nováčci, a že tři čtvrtě týmu mělo proti Dukle ligový debut. Je to povzbuzující do dalších zápasů a další práce.

Jan Mudra musel v utkání s Duklou podstoupit řadu osobních soubojů.

Nehrozí nyní, že budete mít po úspěšném vstupu do ligy hlavu v oblacích?
Ne, tady nejsou takový kluci, že by tohle mohlo nastat.

Trenér by to asi rychle zarazil?
Jasně, to by bylo v první řadě.

Máš za sebou ligový debut, takže už můžeš trochu srovnávat. Jaký je rozdíl mezi první a druhou ligu?
Myslím, že je to i věcí každého soupeře a zápasu. Čekal jsem, že to bude v první lize těžší, ale jak říkám, každý zápas bude jiný. Takže já můžu třeba říct, že proti Dukle to bylo v pohodě a za týden budu říkat, že ta první liga je oproti druhé úplně někde jinde. Samozřejmě je, celkově atmosférou i tempem. Soupeř potrestá každou naší chybu. V tomhle bych řekl, že je největší rozdíl. Protože v první lize se chybí nepromíjí a soupeř je hned využije. V tomhle si určitě musíme dát pozor.