Lacko odchází do Jihlavy. Na Vysočině zůstane brankář Veselý

Lacko odchází do Jihlavy. Na Vysočině zůstane brankář Veselý Z N O J M O - Matúš Lacko se po dalších dvou sezónách loučí se znojemským klubem. Slovenský záložník se od následujícího ročníku pokusí vypomoci FC Vysočině Jihlava k návratu do Fortuna:ligy. Lacko se v Jihlavě potká s bývalým trenérem Znojma Radimem Kučerou a také Vlastimilem Veselým, který se na Vysočinu přemístí nastálo.

 
 
 

„Laci“ do Znojma poprvé přišel v roce 2006 a stál u dvou důležitých milníků znojemského fotbalu. V sezóně 2009/2010 nechyběl u postupu z MSFL do druhé nejvyšší soutěže, za další tři ročníky se radoval podruhé, tentokrát to bylo již do první, tehdejší Gambrinus ligy.

Ačkoliv náš klub po jednom roce mezi smetánkou sestoupil zpátky do druhé ligy, Lacko u nás vydržel další sezónu. Následně přestoupil do FC Zbrojovky Brno, kde vydržel sezónu a půl, zbytek ročníku 2016/2017 dohrával v rakouském SC Retzu.

Silné pouto ke Znojmu však Lacka vrátilo do našeho klubu, od další sezóny byl opět členem zdejšího kádru. Od té chvíle si připsal 40 soutěžních zápasů ve druhé lize, kvůli zdravotním problémům jich bohužel na jaře více nepřidal.

Na profesionální úrovni (1. a 2. liga) Lacko odehrál přes 160. zápasů ve znojemských barvách, do střelecké listiny se zapsal devětkrát.

Jeho spoluhráčem bude Vlastimil Veselý, který jarní část sezóny 2018/2019 strávil právě v FC Vysočině Jihlava, kde se hostování změnilo v trvalý přestup. Veselý za náš klub odchytal 50 zápasů, letos jen čtvrt hodiny proti FC Hradci Králové.

Oběma borcům přejeme v novém působišti hodně úspěchů a zároveň jim děkujeme za odvedené služby v našich barvách.

 
 
 
 
Podobné články

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin