Mladší dorost doma přehrál Pelhřimov. Takové vítězství mě absolutně netěší, sužuje trenéra Havlíka

Z N O J M O - Mladší dorostenci se o víkendu dočkali šestnácté výhry v letošní sezóně. V utkání nad týmem FK Pelhřimov si připsali vítězství v poměru 2:1, o tři body se dvěma brankami postaral Tomáš Vaníček. Hlavní trenér František Havlík však po utkání vůbec spokojený nebyl.

Branky: 20. a 40.Vaníček - 52.Repáč
ŽK: 65.Škuta, 80.Žůrek - 65.Vaňkát
Rozhodčí: Dušan Laštůvka - Michal Chaloupka, Dalibor Černý

1.SC Znojmo-mládež,spolek: Vrba - Vocilka, Kouřil (77.Pavlačka), Růžička (50.Janík), Kašpárek, Škuta, Vaníček (71.Žůrek), Dvořáček, Matušinec, Morong, Tumurbaatar

FK Pelhřimov: Leška - Havelka, (75.Pech), Adam, Hotovec, Tomec, Tichý, Kalina, Vanhasselle (26.Vaňkát), Vacek, Repáč, Kotrč

Naše „U-17“ se podruhé během pěti dní postavila k mistrovskému zápasu. Po nelítostné středeční prohře s výběrem FK mládeže Vysočina Jihlava B 0:5 se utkala s týmem z opačného konce tabulky FK Pelhřimovem.

Začátek zápasu se našim mladíkům vydařil. „Vytvářeli jsme si šance, hráli rychlý kombinační fotbal, ale kvalitu jsme udrželi pouze prvních pětadvacet minut hry,“ hodnotil František Havlík. Ten mohl být také spokojený ve dvacáté minutě, kdy se poprvé v utkání prosadil Tomáš Vaníček. Po vstřelené brance se znojemští hráči až příliš poddali tempu Pelhřimova, i přesto do konce půle znovu úspěšně mířil Vaníček.

Od druhého dějství již Havlík byl s výkonem svých svěřenců nespokojený. „Bylo tam málo pohybu bez míče, individuální řešení herních situací,“ trápilo hlavního trenéra, který sedm minut po úvodu půle musel zkousnout branku na straně Pelhřimova. „Absolutně jsme poté rezignovali na mezihru, většinu míčů jsme soupeři odevzdali při snaze dát průnikovou přihrávku – aniž bychom si herní situaci na finální přihrávku nachystali, hráli jsme zbrkle, netrpělivě, bez herního sebevědomí, chyběl pohyb bez míče.“

Zbylé dvě třetiny zápasu se tak na hodnocení výrazně podepsaly. „Takové vítězství mě absolutně netěší, protože kvalitu jsme předvedli pouze prvních třicet minut – a to je žalostně málo,“ dodal Havlík. Znojemská „U-17“ má po čtyřiadvacátém kole jednapadesát bodů, na první Jihlavu jich ztrácí deset.