Neproměňujeme nabídnuté šance, trápí Kalvodu před Sokolovem. Západočeši se dle jeho slov změnili

Neproměňujeme nabídnuté šance, trápí Kalvodu před Sokolovem. Západočeši se dle jeho slov změnili Z N O J M O - Nelehkou situaci má před sebou hlavní trenér Leoš Kalvoda. Zkušený kouč by rád probudil spící znojemský útok a poprvé od překvapivé výhry na hřišti Českých Budějovic bodoval. V cestě mu však bude stát FK Baník Sokolov, který před dvěma koly odvolal Pavla Horvátha. Od té chvíle náš příští soupeř získal čtyři body. Nejen o tom se Kalvoda rozpovídal ve čtvrtečním povídání.

 
 
 

Pane trenére, mohl byste se vrátit k nedělnímu zápasu v Táborsku?
Ještě jednou jsem se na to utkání díval na videu. Musím říci, že jsme neodehráli zas tak špatný zápas. V prvním poločase jsme neproměnili dvě slibně vyvíjející se akce, což se nepodařilo. Ve druhém poločase domácí zjednodušili hru, dlouhými nakopávanými míči nás dostali pod tlak. Sice je to smůla, ale inkasovali jsme v 92. minutě.

Co byla dle vás největší příčina porážky?
Jednak to, že jsme nevstřelili branku. Tu jsme vlastně vstřelili, ale nebyla uznána pro ofsajd. Hlavně ve druhém poločase jsme hráli velmi ustrašeně a ne tolik agresivně, málo jsme dostupovali hráče.

V posledních třech zápasech se nepodařilo vstřelit ani branku. Co lze hledat za tím, že se ani tolik nedaří vytvářet šance?
Neřekl bych, že se nám je tolik nedaří vytvářet, ale bohužel je neproměňujeme. Kuba Teplý v neděli odehrál slušný zápas, ale jen co se týče středu hřiště. Nikoliv před vápnem a ve vápně soupeře. A to rozhoduje. Propadli jsme jak v našem vápně, tak ve vápně soupeře.

S Táborskem jste poprvé posadil Michala Ordoše. Potřeboval jste něco změnit nebo vám nepřipadá ideální jeho výkonost?
Samozřejmě jeho výkonost není úplně ideální. O jeho nenasazení také rozhodlo, že byl celý týden nemocný.

Náš tým kromě bodů kosí také ztráty v týmu. Se Sokolovem kvůli čtyřem žlutým kartám nebude moci hrát Mahamadou Dramé, zranění si obnovil Oleksiy Chereda. Přemýšlel jste případně o tom, že byste do sestavy poslal někoho z U-19?
Na stoperech máme ještě Františka Malára a Muamera Avdiće. Z U-19 to zatím na to nevypadá, když tak bychom udělali nějaký zásah z vlastních řad.

Kvůli vízům se poté od osmého kola v sestavě neobjevil Kathon St. Hillaire, od devátého Dženis Beganovič. Kdy by se do týmu mohl vrátit Kathon a co je s Dženisem?
U Beganoviče je to ten stejný případ. Je spíše otázka na management, kdy by opětovně za nás mohli hrát.

Pokud se dostaneme k pátečnímu zápasu, tak Sokolov po odvolání Pavla Horvátha remízoval v Brně a porazil Pardubice. Myslíte, že u nich bude pořád převládat elán?
Jsou dobře nastartovaní. Rozhoduje spíše, že se zaměřili na defenzívu, aby neinkasovali. Když jsem viděl zápas v Brně nebo s Pardubicemi, tak se na to soustředili a podařilo se jim neinkasovat.

Co bude tedy cílem k úspěchu?
Musíme vstřelit více branek než soupeř. (s úsměvem)

 
 
 
 
Podobné články

@1scznojmofk

 
Copyright © 2009-2019 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin