Generálka proti Velkému Meziříčí se povedla

Generálka proti Velkému Meziříčí se povedla Z n o j m o - Generálka proti Velkému Meziříčí dopadla úspěšně a především se odehrála poprvé v zimní přípravě na přírodní trávě. Hráči si tak mohli po dlouhé době vyzkoušet tento povrch v zápasovém zatížení, což je nesmírně důležité. Z množství šancí jsme proměnili čtyři a připsali si výhru 4:1, která znamenala páté vítězství v řadě.

příprava Znojmo, sobota 25.2.2017
1.SC Znojmo FK - FC Velké Meziříčí  4:1  (3:1)
Branky: 21. a 26. Šamánek, 40. Javůrek, 83. Cihlář – 19. Simr
Rozhodčí: Mykiska – Dobrovolný, Horák.
1.SC Znojmo FK: Doleček (70. Štěpanovský) – Helísek (46. Odehnal), R. Mezlík, Svozil, Cihlář (c), Teplý (63. Holub), Urbančok (46. Motal), Nepožitek, Javůrek (63. Štrombach), Šamánek, Klíma
FC Velké Meziříčí: Kruba – Šimáček, Kriegsmann (76. J. Černý), Dolejš, Šuta, P. Mezlík (63. Mucha), Simr, Smejkal, Krejčí, R. Demeter, Berka

Trenér Kučera postrádal stále marody Cheredu s Njirem. Oba tak sledovali utkání pouze z tribuny. A hned v první minutě viděli, jak se do šance řítí Kuba Teplý, byl však faulován, a tak se zahrával pokutový kop. K němu se postavil Rosťa Šamánek a vybral si porci smůly. Svůj pokus otřel o tyč a od ní se míč odrazil do druhé tyče ven z brány. Převaha byla jednoznačně na naší straně. V minutě čtvrté si Teplý dal míč trochu více od nohy, což ho možná připravilo o jubilejní desátý gól v přípravě. Své šance pak neproměnili ani Šamánek s Javůrkem. Nu a tak udeřilo na druhé straně. Pavel Simr přehodil Dolečka a dostal Velmez do vedení.

Na odpověď favorita se však nečekalo dlouho. Rosťa Šamánek si v rozmezí pár minut vynahradil zklamání z neproměněné penalty. Ve 21. minutě se prosadil po dorážce a v 26. minutě se prezentoval povedenou individuální akcí. Hosté mohli ještě do přestávky srovnat, i oni dostali možnost zahrávat penaltu. Pavel Mezlík ji však nekopl ideálně a navíc vystihl Jirka Doleček její směr. A tak místo eventuálního srovnání náš náskok narostl. Jako z fotbalové učebnice našel Nepožitek centrem na zadní tyči Honzu Javůrka, jehož volej byl přesný. Šancí jsme měli za první poločas mnohem více, než odpovídalo skóre 3:1, to se však již neměnilo.

Druhý poločas už nebyl na možnosti tolik bohatý, dominantní jsme však byli i v této části. Brankový stav se však dlouho neměnil. Brankář Kruba držel stále na dvoubrankový rozdílu, když vychytal Klímu i Štrombacha. Na druhé straně se o pozornost Štěpanovského staral především Demeter. Zvláště jeho nůžky ze závěru utkání byly excelentní, neméně povedený byl však i zákrok našeho gólmana. Jednoho gólu jsme se ve druhém dějství přeci jen dočkali. A bylo to po netradiční spolupráci. V 83. minutě našel Radek Mezlík centrem z vlastní poloviny v pokutovém území Tomáše Cihláře. Ten si stačil míč zpracovat a těsně před vybíhajícím gólmanem jej poslat do sítě.