Vstup do Tisport ligy se nevydařil, Zbrojovka nám uštědřila tvrdý direkt

Vstup do Tisport ligy se nevydařil, Zbrojovka nám uštědřila tvrdý direkt B r n o - Jak se nám vstup do zimní přípravy po dvou utkáních vydařil, v úvodním utkání Tipsport ligy proti Zbrojovce to bylo přesně naopak. Od začátku zápasu jsme výrazně tahali za kratší konec. Naději nám sice za stavu 0:2 dal Jiří Klíma, pak už ale stříleli jen domácí. Skóre se nakonec zastavilo na nepříjemných 1:5 z našeho pohledu.

Tipsp.liga Brno ČTsp, středa 18.1.2017
FC Zbrojovka Brno - 1.SC Znojmo FK  5:1  (4:1)
Branky: 14. Litsingi, 27. Krejčí, 39. Litsingi, 45. Škoda (pen.), 57. Přichystal – 34. Klíma
ŽK: 53. Buchta
FC Zbrojovka Brno: 1. poločas: Veselý - Štohanzl, Pavlík, Kijanskas, Vintr, Polák, Krejčí, Litsingi, Škoda, Ashiru, Růsek
2. poločas: Veselý - Šural, Pavlík, Vraštil, Lutonský, Sedlák, Buchta, Přichystal, Rybička, Ashiru, Řezníček
1.SC Znojmo FK: Doleček (62. Štěpanovský) – Cihlář, Holub (62. Kirschner), Javůrek (62. Helísek), Klíma (62. Frimmel), Mezlík, Motal, Odehnal (45. Svozil), Rapouch (C) (62. Teplý), Šamánek, Urbančok

Do utkání jsme vstoupili poprvé v přípravě s užší sestavou, v zápase se tak nevystřídaly dvě jedenáctky. Skupina, která do Brna neodcestovala, měla individuální trénink. Zbrojovka nasadila oproti minulém utkání v podstatě nejsilnější sestavu a musíme říct, že od začátku hrála prim. Hned v úvodu jsme přežili dvě šance, hlavičku Škody a také možnost Ashiry, který trefil tyč. Ve 14. minutě už jsme ale prohrávali, po rohovém kopu se hlavou prosadil Francis Litsingi. Až poté se alespoň trochu hra vyrovnala. Ve 23. minutě to zkoušel Urbančok a jeho pokus nebyl vůbec špatný, pohladil síť nad bránou. Tento moment bohužel převážil druhý gól domácích. Ladislav Krejčí se prosadil z bezprostřední blízkosti.

Reagovat na nepříznivé skóre mohl Dan Odehnal, ale bývalý znojemský gólman Veselý jej ve velké šanci vychytal. Jiskřičku však vzápětí vykřesal Jiří Klíma, který se prosadil k přední tyči po vybídnutí Rosti Šamánka. Pak už to ovšem šlo opět z kopce. V 39. minutě využil rychlý protiútok ladným přehozením Dolečka Francis Litsingi a dílo zkázy dokonal v prvním dějství z pokutového kopu Michal Škoda.

V druhé půli bylo pochopitelně cílem výsledek nějak pozitivně zkorigovat. Jenže to se bohužel nezdařilo. Naopak, na nepříjemných 5:1 zvyšoval po chybě v naší rozehrávce Jakub Přichystal. Příval branek se poté naštěstí zastavil. V 68. minutě jsme si mohli dát alespoň malou náplast na průběh utkání. Přímý kop Dominika Urbančoka však dokázal Veselý vyrazit. Vesy následně vychytal i Rosťu Šamánka a Lukáše Motala. Jak nedat branku ve stoprocentní šanci zase na druhé straně ukázal Ashiru. Zkrátka a jednoduše, skóre už se do konce zápasu neměnilo.

Radim Kučera (Znojmo): Začátek zápasu jsme zaspali. Konečný výsledek vyplynul z našeho přístupu. Nebyli jsme důrazní v defenzivě, špatně jsme komunikovali. Ale i v ofenzivě jsme působili špatně. Veselý nás vychytal, jinak mohl být výsledek divočejší. Brno nás přehrálo a vyhrálo zaslouženě, budeme se nad tím muset pozastavit a více to rozebrat.