Chycená penalta a hattrick pomohl kvítězství U15 nad Líšní

V sobotu 20.10.2012 jsme odjeli na mistrovské utkání s SK Líšeň do Podolí.

SK Líšeň - 1.SC Znojmo FK  0:4  (0:2)
Branky: Procházka 3, Švancara
SK Líšeň: Petráš - Hynš, Svačina, Baláš, Nešpor - Franěk, Čech, Habiger, Sedlák - Zikl, Plch (Šimeček, Kúkol, Mrháč, Halek)
1.SC Znojmo FK: Trmal (36. Kubejka) - Fiala (49. Tóth), Švancara, Rapouch, Kulíšek (36. Matěj) - Křišťál, Švejkar, Procházka, Švejda - Dufek, Bastl (66. Anderle)

Přivítalo nás pěkné slunné počasí s krásným sportovním areálem (dvě travnaté plochy, malá víceúčelová umělka, dětské hřiště). Od první minuty jsme si začali vytvářet respekt a snažili jsme se udržet co nejvíc míč na kopačkách. Ve 2min se po levé straně prosadil Švejkar a jeho střelu z levého úhlu brankař s námahou vyráží. Dobíhající Kulíšek míč trefil z prvního doteku jen do tyče a ven. V 8min se Švejkar pokusil dostat do pokutového území, bohužel míč měl na slabší pravou a střela měla slabší razanci. V 15min se zastřeloval z dálky Procházka, brankař střelu chytá. Ve 20min jsme zahrávali první rohový kop, na který si naběhl Švancara a hlavou davá letos druhou svoji branku 0:1. V 30min se zastřeluje Rapouch, ale jeho střela ze středu hřiště šla vysoko nad. V 32min si udělal Procházka slalom mezi hráči a v pokutovém území prostřeluje brankaře 0:2. V 33min domácí Šimeček střídá Nešpora. První poločas jsme domácí k ničemu nepustili a hra se odehrávala většinou na jejich polovině. Do druhého poločasu jsme udělali dvě změny. Místo Kulíška šel do hry Matěj a Trmala nahadila další nová posila ze Šatova brankař Kubejka. Domácí taky nasadili místo Svačiny Halka. Hráči Líšně druhý poločas začali svižněji a více se osmělovali.Hra se srovnala a bylo otázkou času kdy uděláme v obranné fázi chybu. Ve 42min jsme zahrávali rohový kop. Přetažený míč se dostal k Fialovi, který akrobaticky polonůžkama zasáhl míč. Jeho střelu však brankař vyrazil a domácí se z této šlamastiky dostali. Ve 49min se opět zastřeloval Procházka, jeho střela šla na bránu, ale brankař s námahou vyráží na rohový kop. V téže minutě střídá Fiala a nahradil jej Tóth. V 50min se chěl ze střední vzdálenosti zapsat do tabulky střelů Rapouch, jeho střela šla těsně vedle. V 53min domácí zahrávají z poloviny hřiště přímý volný kop. Domácí exekutor se s touto situací nepáral, ale jeho pokus skončil na břevně a od něj ven. V 60min se domácí dostali na jeden dotek do pokutového území a Kubejka hasil první svoji závažnou situaci. Bohužel zasáhl tak nešťastně, že domácí hráč skončil na zemi. Následný nařízený pokutový kop však Kubejka bravurně vystihla a podržel tým. To byl zlomový moment zápasu. V 66min náš rychlý protiútok zakončil Procházka střelou na 0:3. Střídají domácí Fraňka nahradil Kúkol a u nás Bastla Anderle. V 67min se v koputovém území prosadil opět Procházka a uzavřel tím svůj hatrick 0:4.

"Po čtrnáctidenním půstu, kdy jsme měli volno se herně i střelecky dařilo. Pochvalu zaslouží všichni hráči a hlavně zazářil v těžkém debutu Jiří Kubejka." řekl po utkání trenér Znojma Jíří Kotlán