Třinec vytěžil z minima maximum, velká převaha a mnoho šancí nám pomohla "jen" k bodu

Třinec vytěžil z minima maximum, velká převaha a mnoho šancí nám pomohla Z n o j m o - Do utkání s Třincem jsme vstupovali jako papírový favorit, na hřišti jsme to také převahou potvrzovali. Hosté se soustředili na obranu a do ofenzivy vyráželi jen sporadicky. Dvě šance v první půli jim však stačily na vedení 2:0. I přes velké množství možností se nám v dalším průběhu povedlo pouze vyrovnat. K dispozici jsme měli i pokutový kop, který se nám však nepovedlo proměnit.

9.k.FNL, neděle 2.10.2016
1.SC Znojmo FK - FK Třinec  2:2  (1:2)
Branky: 36. a 58. Bartolomeu – 30. Joukl, 33. Stříž
ŽK: 66. M. Čelůstka, 85. Dedič, 88. Hošek
Rozhodčí: Jan Mikyska - Tomáš Batík, Jiří Polák
1.SC Znojmo FK: Doleček – Mezlík, Cihlář (c), Motal, Odehnal, Helísek, Šumbera, Nepožitek (83. Rybička), Bartolomeu (72. Urbančok), Njire (84. Javůrek), Klíma.
FK Třinec: Paleček (c) – Vengřinek, Stříž, Avdić, Hloch, Reintam, Joukl (61. M. Čelůstka), Ižvolt, Krišto, Malcharek (81. Hošek), Dedič (90+2. Bedecs).
Počet diváků: 914

Ještě před utkáním uctily oba týmy a také diváci minutou ticha památku v týdnu tragicky zesnulého fotbalisty Tomáše Procházky. Po delším zranění se do základní sestavy vrátil Radek Mezlík a od první minuty mohl sledovat převahu našeho týmu. Hned ve třetí minutě vypálil z otočky Šumbera, Paleček se vyznamenal skvělým zákrokem. I dále jsme měli větší či menší šance, do opravdu velké se dostal ve 24. minutě Njire, možná se ale trochu unáhlil a bránu přestřelil. Jako blesk z čistého nebe pak přišly dva třinecké údery. Ve 30. minutě se trefil Petr Joukl, o tři minuty krásnou ranou k tyči Michal Stříž. Pro naše barvy to byl samozřejmě šok, jelikož Třinec do té doby úpěnlivě bránil.

Nepříznivý výsledek jsme nechtěli nechat jen tak. Ve 36. minutě jsme rozjeli krásnou akci, na jejímž konci byl skórující Robert Bartolomeu. Do kabin jsme tedy šli s jednogólovým mankem. Bystrý fanoušek si jistě vzpomene na vzájemný zápas z loňského podzimu, kdy první poločas skončil stejným výsledkem a následně jsme zvítězili 5:2.

Stejný scénář se však bohužel nekonal. Do druhého dějství jsme sice vstoupili opravdu drtivým tlakem, pálili jsme ovšem šanci za šancí. A měli také smůlu. Například Šimon Šumbera vykouzlil z dálky parádní střelu, kterou ale zastavilo břevno. Až v 58. minutě se nám povedlo dosáhnout kýženého vyrovnání. Třinečtí ve vápně dlouho odolávali znojemským pokusům, na nekompromisní dorážku Roberta Bartolomea ovšem byli krátcí.

I remíza nám ale pochopitelně byla málo a dál jsme se tlačili do ofenzivy. Ižvolt sice mohl Třinec opět poslat do vedení, Doleček ale jeho pokus konečky prstů vytáhl, a pak už se hrálo opět na jednu bránu. V 75. minutě jsme měli možnost zahrávat pokutový kop. Postavil se k němu Stijepo Njire, který však poprvé v mistrovském utkání nebyl úspěšný. Poté už se náš tlak rozmělnil a utkání tak skončilo remízou 2:2.

Radim Kučera (Znojmo): Třinci jsme darovali bod a dva góly, z toho pramení, že jsme nevyhráli. Musím kluky ale pochválit, v poli to bylo z mého pohledu o výborném pohybu a kombinaci. To, že nedáme šance, to se stane. Kdyby jsme právě udrželi čisté konto... stav 0:2 se těžko otáčí. Věřil jsme však, že to otočíme, protože jsem věděl, že jsem na míči daleko lepší než soupeř. Je to ale o tom, že v gólových šancích selžeme, měli jsme i smůlu v případě břevna Šumbery.