Na Olympu byla Olympia!

Na Olympu byla Olympia! P r a h a - Na větrné hůrce, jak se Strahovu přezdívá, a který je také jedním z nejvyšších míst Prahy - tedy takovým Olympem - se prosadila domácí pražsko-královéhradecká Olympia a zajistila si záchranu. Náš tým už zachráněn byl po minulém kole, ale žel dál klesá tabulkou - nyní až 12.místo.

29.kolo Fortuna NL, neděle 20.5.2018
FK Olympia (Praha) - 1.SC Znojmo FK  4:1  (2:0)
Branky: 16. Moulazimis, 29. Keita, 48. Fišl, 80. Vasileiou – 68. Javůrek
ŽK: 6. Giditz – 35. Malár, 62. Cheredea, 77. Machuča
Rozhodčí: Zelinka Miroslav - Horák Adam, Hock David
Delegát: Chytil Ivo, Adamec Radim
FK Olympia (Praha): Stejskal – Katidis, Giditz (C) (86. David Novák), Fišl, Broukal, Mišůn – Moulazimis, Michlík (63. Liener), Žežulka, Keita (81. Verner) – Vasileiou
1.SC Znojmo FK: Koukal – Javůrek, Malár, Cheredea (82. Dujmović), Avdić – Helísek (C), Pospíšil, Ambrozek (54. Pecháček), Šamánek – Teplý, Machuča
Počet diváků: 260

Domácím šlo o hodně (o záchranu) a začali tak, jak potřebovali. V 16.min. se ještě Keita neprosadil a Koukal dobře zasáhl a vyrazil na roh. Při něm už ale podcenil centr a Moulazimis, který zahrával roh, se trefil přímo z něj - 1:0. O další čtvrthodinu později už se Keita prosadil. Dostal přihrávku na hrot, obešel i našeho brankáře a bylo to 2:0. Ve 40.minutě jsme měli velkou šanci na snížení. Po rohu prodloužil hlavou zády k brance Rosťa Šamánek na Kubu Teplého, ale tomu se dorážka zblízka nepodařila proměnit a navíc sudí viděli ofsajd. Na konci poločasu mohl ještě Moulazamis přidat svou druhou branku, ale míč mířil vysoko nad.

Moulazamis přidal podobný kousek jako u prvního gólu i ve 48.min. Na samém konci byl Fišl, pro kterého už bylo snadné míč do branky dostrčit - 3:0. Třetí gól znamenal jakoby probuzení našeho týmu, byť ještě krátce po gólu mohli domácí přidat čtvrtý zásah, ale Vasileiou mířil těsně vedle tyče! Pak už se ale opravdu hrálo v podstatě jen na jedné polovině - té domácí. Z mnoha šancí vyplynul faul domácích na hranici vápna a náš tradiční exekutor Honza Javůrek mířil naprosto přesně - 3:1. A to nebylo vše - žel zůstalo jen u šancí. Například v 75.min. střídající Michal Pecháček zamířil jen kousek vedle tyče. Když tlak znovu vrcholil a snaha byla vesměs útočná, dostali se domácí do odkryté obrany a sprintovali k naší brance a Vasileiou zakončil své sólo branku na 4:1. Ani to ale neznamenalo, že by naši hráči složili zbraně. V 87.minutě Ondra Machuča nasměroval svou bombu doprostřed branky. A v 90.minutě pak hlavičkou trestuhodně zahodil Kuba Teplý. Žel domácí proměnili dvě standardní situace a dva protiútoky, my ale k úspěšné standardce nepřidali další branky po vyložených šancích, kterým domácím v podstatě chyběly.

V pátek 25.5. máme od 17:00 poslední možnost, jak zakončit sezonu výhrou po dlouhé době. Našim soupeřem bude už prvoligová Příbram.

Trenér Leoš Kalvoda: Jen si zahrát fotbal a ukázat fotbalovost nestačí, chyběla především v první půli síla. V druhém poločase už to bylo dobré, ale domácí vyhráli zaslouženě.