Znojmu zlomila vaz penalta ve třetí minutě

Znojmu zlomila vaz penalta ve třetí minutě Z n o j m o - Souboj nováčku skončil bohužel pro Znojmo velmi trpce. Varnsdorfu stačil jediný gól na výhru a přišel už ve třetí minutě z pokutového kopu.

8.k.2.liga, sobota 18.9.2010
1.SC Znojmo FK - FK Varnsdorf  0:1  (0:1)
Branky:3. Pimpara.
ŽK: 3. Mička, 84. Kováč, 86. Látal - 29. Jordák, 48. Mach, 83. Jakobovský.
Rozhodčí: Ochotnický - Filípek, Kocíán.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek, Yonov, Mička (77. Minarech), Sukup - Lukáš (58. Kováč), Podzemský, Krhut - Zapalač, Trnovec, Látal.
FK Varnsdorf: Porcal - Kotiš, Pimpara, Kulhánek (55. Rudnickyj), Mach, Stehlík, Jordák, J. Procházka (79. Novotný), Jakobovský, Hozda (K), Chod (69. Čemba)
Počet diváků: 745

S nadsázkou by se dalo říct, že o celém utkání rozhodla třetí minuta. Vlastně to ani nemusí být v nadsázce, ona totiž třetí minuta opravdu rozhodla. Varnsdorf nastoupil do zápasu s velkým elánem a odměnou byla penalta, kterou právě ve zmíněné minutě proměnil Jiří Pimpara. Ten, pokutový kop provedl s ledovým klidem, zamířil k levé tyči a Vlastu Hrubého poslal na opačnou stranu - 0:1. Byla to pro Znojmo neradostná chvíle, ovšem ještě nebylo tak zle, protože do konce zápasu zbývalo dost času. Jak fatální byl gól se ukázalo až na konci duelu.

Jihomoravané se po celé utkání nedostali do žádné vážnější gólové šance, nedařil se průchod středem hřiště, po křídlech to sice šlo, jenže veškeré centry si obrana Varnsdorfu velmi dobře hlídala. Hosté si mohli zkomplikovat situaci sami, v dvaadvacáté minutě poslal Hrubý dlouhý nákop a obránce Stehlík neodhadl odskok míče, ten tak propadl až ke Zdeňku Látalovi, který si posléze chtěl obhodit Pimparu, což se mu však nepodařilo. Znojemský útočník reklamoval ruku, pomezní i hlavní rozhodčí však byli jiného názoru. Po hříchu to byla jediná nadějná možnost našeho týmu, jenž se snažil být aktivní, ale jak už jsem zmínil, do šance se mu protlačit nedařilo. Když už se povedlo vypracovat si dobrou pozici, selhalo vše na střelbě, jako v případě Hříbka, který se dobře individuálně uvolnil, ovšem jeho střela byla hodně slabá. Hosté o sobě také občas dali vědět, ale byli to jen takové náznaky šancí.

Druhá půle přinesla přeci jen více akcí, které by stály za řeč, na ty by však vyhráli hosté. Ti měli jasný plán, dobře bránit a vyrážet do nebezpečných brejků, nutno říct, že se jim to celkem dařilo. Slibná možnost Slovanu však přišla ze standardní situace, po té se dostal k míči ve vápně Jordák, který si počínal jako buldozer, a když už se zdálo, že je zbaven míče, přeci jen se dostal ke střele, která prošla těsně kolem levé tyče. Hned vzápětí přišla další možnost, nový muž na hřišti Rudnickyj dostal ve vápně přihrávku jemným obloučkem. Hrubý však včas vyběhl, zmenšil hostujícímu hráči úhel, a ten ho trefil jen do nohou.

Na nějaké ohrožení čekali domácí fandové marně, nepomohl ani příchod dvou dalších ofenzivních hráčů Kováče a před koncem také Minarecha. Domácí sráželi vlastní nepřesnosti, kterými si zbytečně komplikovali už tak dost těžký zápasový život. Do vápna Slovanu létaly centry z jedné i druhé strany, ale všechny jako zeď odvracela hostující obrana. A tak se další šance urodila znovu na druhé straně, Jiřímu Procházkovi s Čembou chybělo jen málo, aby dorazili míč do prázdné brány, oba dva však loptu těsně minuli. Následně se k míči dostal ještě ve druhé půli velmi aktivní Jordák, z nepříliš vhodného střeleckého úhlu se však neprosadil, když dobře zasáhl Hrubý.

Ke konci utkání hosté hru kouskovali a nepouštěli Znojmo do žádného většího tlaku. Slibná situace pro domácí se rýsovala v devadesáté minutě, Látal nahrál do vápna Kováčovi, který se po střetu s jedním z obránců ocitl na trávníku, penalta se však nepískala. A definitivně se tak rozhodlo o výhře Varnsdorfu 0:1. V závěru pak ještě zazdil šanci na zvýšení náskoků hostů Rudnickyj.