Znojmu chyběl krůček k bodu, Spartě B však přesto podlehlo

Znojmu chyběl krůček k bodu, Spartě B však přesto podlehlo Z n o j m o - První utkání v druhé lize po sedmnácti letech nakonec pro Znojmo nedopadlo podle představ. Dlouho to vypadalo, že si Jihomoravané odvezou alespoň bod, vše bylo však jinak.

1.k.2.liga, sobota 31.7.2010
AC Sparta Praha fotbal B - 1.SC Znojmo FK  1:0  (0:0)
Branky: 89. Glaser.
ŽK: 14. Kadeřábek (SPB) - 22. Mička (ZNO)
ČK:
Rozhodčí: Ochotnický - Lakomý, Santarius.
AC Sparta Praha fotbal B: Švenger - Jánoš, Krch, Doležal, Podaný - Kadeřábek, Pavelka (67. Glaser), Hašek, Krejčí - Skalák (90. Rada), Kraják (76. Putz)
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Šilinger, Yonov, Mička, Sukup - Zapalač, Podzemský (68. Šichor), Schneider - Minarech (78. Lukáš), Kováč, Krhut
Počet diváků: 383

Tribuny počernického stadiónu byly v sobotní ráno velmi solidně zaplněny a ti, kteří se rozhodli na vlastní oči shlédnout utkání a byli zvědaví na výkon nováčka ze Znojma, rozhodně nemuseli litovat. Hrál se totiž oboustranně svižný fotbal se šancemi na obou stranách.

O nějakém nováčkovském respektu nemohla být ze strany Znojma vůbec řeč a oba týmy si začaly s chutí představovat svoje útočné schopnosti. Hosté hrozili především ze začátku nebezpečnými kontry a spolupráce útočného tria Minarech, Kováč, Krhut vytvářela velmi zajímavé pozice pro ohrožení brankáře Švengera. První velkou šanci utkání si však na svoje konto připsala Sparta, pěknou střelou z pětadvaceti metrů se prezentoval Jánoš a jeho pokusu bez přípravy nescházelo k rozvlnění sítě moc. Kontr však na sebe nenechal příliš dlouho čekat, Jánoše napodobil Minarech, ale jeho razantní technický pokus také cestu do branky nenašel.

Další minuty druhého poločasu rozčeřily dvě žluté karty pro každý z týmů, nikterak však důležité pro další průběh utkání. V dvaadvacáté minutě stálo při našich fotbalistech pořádné štěstí. Podaný využil nejistoty Hrubého a dostal se k odraženému míči. Tři metry před brankou si byl zřejmě i on sám jistý, že skóruje. Široko daleko nebyl nikdo, jen jediný znojemský obránce bránící branku a právě toho také Podaný trefil a ještě teď si sparťanský hráč určitě říká, jaktože to nebyla branka.

Znojmo však předchozím ohrožením své branky do obrany neupadlo. Oba týmy si nadále vyměňovaly ofenzivní komplimenty. Ke svoji oblíbené střele z dálky se dostal i kapitán Todor Yonov. Blíže k brance byl však přeci jen Šilinger, který se do šance dostal jako slepý k houslím. Na, a dej góla, jakoby říkal svým nepochopitelným odkopnutím ke znojemskému obránci Hašek. Šilinger si řekl, tak dobrá a čarovat musel brankář Švenger, který vytlačil střelu pod břevno perfektním zákrokem.

Závěrečné minuty už žádnou velkou šanci nenabídly, za zmínku snad stojí jen hrdinské zblokování Krejčího tvrdé střely zdí jménem Todor Yonov. Náš kapitán pak musel tento úder pořádně rozdýchávat.

Pokud se to hemžilo v první půli velkými šancemi, v té druhé už to taková sláva nebyla, ne že by se snad hrál nudný fotbal, naopak Sparta i Znojmo se snažili nadále především o útočení. Jenže příležitosti ke vstřelení branky jednoduše nepřicházely a hra se také začala zásluhou řady nepřesností kouskovat.

První branku v druhé lize po sedmnácti letech mohlo Znojmo oslavit v šestašedesáté minutě, jenže. Ano právě to jenže. Krhut se dobře individuálně prosadil a předložil míč rozběhnutému Zapalačovi, jenž však trestuhodně minul bránu. Brankář Švenger si oddychl, proti střele mezi tři tyče by toho moc udělat nemohl a nejspíše by byl bez šance. Na kdyby se však nehraje, a tak dostala šanci na vstřelení branky i Sparta. Čtyři minuty před koncem základní hrací doby se dostal do gólové pozice Skalák, ale i on měl vychýlenou mušku a přestřelil Hrubého bránu.

Vychýlenou mušku však neměl bohužel pro Znojmo o malou chvíli později Petr Glaser, který napřáhl z dvaceti metrů a s pomocí tyče rozvlnil poprvé a naposledy v tomto utkání síť a uštědřil Znojmu v 89. minutě hodně tvrdý a krutý direkt - 1:0. V tomto čase už se toho s výsledkem moc udělat nedalo, evidentně opařený nováček se na odpověď nezmohl, naopak ještě mohla udeřit Sparta, ale Krejčí v obrovské šanci přestřelil bránu.

Znojmo se tak svého prvního bodu, ani prvního gólu nedočkalo. Utkání by určitě slušela remíza, jenže rozhodují branky, a tu Znojmo vstřelit nedokázalo. Přesto jihomoravští fotbalisté podali sympatický výkon s příslibem do dalších, i když hodně těžkých utkání. Doufejme, že si tímto vybrali nováčkovskou daň a nadále už budeme přinášet jen dobré zprávy.