Znojmo zvítězilo v Sokolově! Na tahu je Kladno

Znojmo zvítězilo v Sokolově! Na tahu je Kladno Z n o j m o / S o k o l o v - V obtížné situaci se dokázalo Znojmo vybičovat a uzmulo tři body domácímu Sokolovu. Přerušilo tak sérii tří zápasů bez výhry v ten nejlepší možný čas. Jihomoravané si vypracovali dvoubrankový náskok, když ve 47. minutě dával na 2:0 Vašíček. Sokolov už stačil jen snížit.

26.k.2.liga, sobota 14.5.2011
FK Baník Sokolov - 1.SC Znojmo FK  1:2  (0:1)
Branky: 78. Darida - 2. Lukáš, 47. Vašíček.
ŽK: 35. Šilhan - 25. Sukup, 52. Vašíček, 57. Nepožitek.
Rozhodčí: Kocourek - Zlámal, Pilný.
FK Baník Sokolov: Dvořák - Blažek (55. Dittrich), Dřížďal, Šindelář, Hanzlík - Darida, Podrazký (K), Čada, Vaněček - Mlika, Šilhan (56. Duchnič)
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Kazár, Yonov (K), Mička, Hříbek - Sukup (90. Krajičič), Lukáš, Lacko, Nepožitek (62. Podzemský), Vašíček - Kováč (70. Trnovec)
Počet diváků: 1030

Do první vážnější akce se dostal Baník. Ve středu hřiště vybojoval míč Čada, domácí hráči zakombinovali a David Vaněček z 25 metrů pořádně vystrašil gólmana Hrubého. Střela mířila jen těsně nad bránu. Stejný hráč se ocitl ve velké šanci o chvíli později. Darida pěkným obloučkem vyslal dopředu Mliku, ten zatáhl míč do vápna, napříč pokutovým územím nahrál, Čada přepustil Vaněčkovi, jenž překonal brankáře, ale toho zastoupil obránce, který vykopl na roh.

Sokolov byl v úvodu aktivnější. V 18. minutě vyhrál Šilhan hlavičkový souboj, Mlika pěkně vystřelil, ale opět nad bránu. A tak zahřmělo na druhé straně. Baník uprostřed hřiště ztratil míč, Tomáš Lukáš se nerozpakoval, z 35 metrů vystřelil a balon se od břevna odrazil za brankovou čáru – 0:1. Vyrovnat mohl zanedlouho Hanzlík, z přímého kopu trefil pouze zeď. Inkasovaný gól Baník trochu rozhodil a Znojmo bylo díky kombinační hře častěji u míče. Poté se Sokolov opět pokusil ohrozit znojemského brankáře. První pokus Daridy byl zblokován a stejný hráč o malou chvíli později protáhl Hrubého, jenž však byl pozorný. Pak už ale znovu iniciativu převzalo Znojmo, které po vstřelené brance hrálo naprosto v klidu. Až v závěru prvního poločasu Baník ohrozil hosty ze standardních situací, jenže úspěšný nebyl.

Druhý poločas začal pro domácí tým nejhůře, jak mohl. Václav Vašíček přetlačil sokolovské obránce, vtrhl do vápna a nekompromisně zavěsil – 0:2. Domácí mohli snížit v 51. minutě. Vaněček zamotal hostující obranu, centroval před bránu, kde však osamocený Šilhan netrefil míč. V 54. minutě pak Vaněček pořádně otestoval Hrubého, ale brankář Znojma se vytáhl a vyrazil na roh. Darida vzápětí mířil těsně vedle. Pak trenér Látal provedl dvě změny v sestavě. Zraněného Blažka nahradil Dittrich a Šilhana Duchnič.

Baník sice převzal iniciativu, snažil se o střelbu a centry do vápna, bohužel vyloženější šance dlouho nepřicházela a pokusy z větší vzdálenosti mířily vedle. Větší vzrušení přinesla až 77. minuta. Stoper hostí hrál malou domů, ale nakonec se dostal do šance Mlika a Hrubý musel reagovat pohotovým zákrokem nohou. K dorážce se už Mlika neprobojoval. Baník se vstřelené branky přeci jen dočkal. Vladimír Darida prošel až k vápnu a znovu dokázal, že střílet umí – 1:2.

Sokolov vstřelená branka nakopla a hnal se za vyrovnáním. Hlavička Šindeláře mířila jen těsně vedle. Znojmo značně znejistělo. Baník zkoušel nákopy, to se ale nedařilo. Jakmile ale domácí kombinovali, do šancí se dostali. Oleg Duchnič zkoušel obstřelit Hrubého, ten však s vypjetím všech sil vyrazil na roh. Vyrovnat mohl také Jiří Mlika, ve velké šanci však střela postrádala razanci. Ani závěrečná snaha o gól nepřinesla úspěch a tak si Znojmo ze Sokolova odváží tři body za vítězství 1:2.

Bohumil Smrček (1. SC Znojmo): "Pro nás to bylo nesmírně těžké utkání, protože jsme třikrát za sebou nevyhráli a nedali jsme ani gól. Spadli jsme na předposlední místo na sestupovou pozici a z toho důvodu jsme sem jeli s cílem za každou cenu neprohrát. Nakonec to dopadlo tak, že jsme vyhráli. Myslím, že jsme byli šťastnějším mužstvem. Přečkali jsme jak úvodní, tak závěrečný nápor Sokolova. Krásnou střelou myslím z 25 metrů jsme vedli 1:0.Poté rychlým protiútokem založeným brankářem jsme zvýšili na 2:0. Měli jsme strach abysme to vedení udrželi, protože se nám to stalo již ve dvou utkáních, že jsme přišli v 90. minutě o body."

Radoslav Látal (FK Baník Sokolov): "Věděli jsme, že k nám přijede velice kvalitní soupeř. Vstup do zápasu se nám celkem povedl, ale naše hra nebyla dobrá. Neměli jsme střed hřiště, tam nám soupeř dělal velké problémy. Dále nám nehrály naše hroty, které byly daleko od sebe. To byl náš problém v prvním poločase. I když jsme se tam do několika gólovek dostali, tak jsme bohužel inkasovali gól, když Šilhan udělal chybu ve středu hřiště, v kritickém prostoru. Nevím jestli to mohl brankář chytit, nebo ne, musím se podívat na video. Dostali jsme tenhle nešťastný gól a chtěli to ještě zkusit patnáct minut ve druhém poločase stejně a potom to stáhnout na tři obránce. Bohužel přišla další individuální chyba, při dlouhém nákopu propadený balon a prohrávali jsme 2:0. Po té brance jsme trochu zariskovali, přešli jsme na hru se třemi obránci. Šance jsme měli, dali jsme branku. Mlika tam měl v závěru stoprocentní šanci, nevim proč střílel, mohl jít až do branky. Zápas jsme nezvládli, je to už poněkolikáté. Mám takový pocit, že když se dostaneme v tabulce někam, kde můžeme poskočit na příčky kde chceme být, tak to zkazíme a ten zápas nedotáhneme. Jsem z toho velice zklamán."