Znojmo lídra druholigové tabulky doma nepřekvapilo

Znojmo lídra druholigové tabulky doma nepřekvapilo (VELKÁ FOTOGALERIE) Z n o j m o - Dukla přijela do Znojmo zlomit venkovní sérii, kdy od října na hřištích soupeřů nevyhrála. Na jihu Moravy se jí to však povedlo. Domácí sice bojovali, ale nalomila je obdržená branka do šatny a v druhé půli si Pražané pojistili výhru dalšími dvěma brankami, navíc byl v 71. vyloučen Hnaníček a náš tým tak dohrával o deseti lidech.

25.k.2.liga, neděle 8.5.2011
1.SC Znojmo FK - FK Dukla Praha  0:3  (0:1)
Branky: 44. Berger, 63. Chigou, 79. Chigou.
ŽK: 4. Kazár, 34. Nepožitek, 73. Lukáš - 28. Vorel.
ČK: 71. Hnaníček.
Rozhodčí: Kovařík - Pospíšil, Vnuk.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Kazár, Yonov (K), Mička, Hříbek - Krajičič (55. Vašíček), Lacko, Nepožitek (74. Podzemský), Hnaníček, Lukáš - Kováč
FK Dukla Praha: Rada - Pospíšil, Hanousek, Hašek, Vorel (K), Berger (86. Vrzal), Chigou, Šiml, Svatonský (64. Pázler), Malý (83. Gedeon), Mikulka.
Počet diváků: 571

Sváteční dny Znojmu příliš nepřejí. Minulý týden domácí prohra s Karvinou a neděle se s nedělí sešla, statní svátek se svátkem, a radovat se v jihomoravském městě mohla i Dukla. Ale vynechejme nadsázku, Pražané byli jasným favoritem, k čemuž je i předurčovala pozice v tabulce. Tento fakt už se ale několikrát nepotvrdil, Znojmo však tentokrát papírové předpoklady nevyvrátilo.

První půle přitom probíhala pro náš tým poměrně solidně. Ano, Dukla měla poziční i herní převahu, ale do žádného zdrcujícího tlaku se nedostala. Největší šanci měl v 10. minutě kamerunský ostrostřelec Chigou, ale jeho hlavička skončila jen těsně vedle levé tyče. Možná i tato velká šance hostů Znojmo vyburcovala, aby bylo aktivnější a odměnou byla o pár okamžiků později dobrá možnost Kováče. Ten se po skvělé kombinaci dostal ke střele, kterou mu vytáhl brankář Rada na tyč. Přesto však hráli v útoku větší prim Pražané. Zvláště Berger si některými drzými průniky říkal o větší pozornost. O slovo se hlásil i Chigou, jenž se několikrát dostal do dobrých palebných pozic, jenže jeho pokusy nebyly gólové ani náhodou.

Když už se zdálo, že do kabin se půjde za nerozhodného stavu. Naběhl si TOMÁŠ BERGER do vápna na centr za obranu a z první nedal brankaři Hrubému sebemenší šanci - 0:1. Rána pro domácí to byla velká a nezměnil to ani rohový kop v samotném závěru.

Druhá část začala větší aktivitou Znojemských. Ta se vyplatila už v 51. minutě, kdy Kováče předvedl dobrou individuální práci a posléze našel na pravé straně Lukáše, který svoji jedovkou hosty pořádně vystrašil. K jeho smůle míč jen těsně minul bližší tyč. Zdálo se tak, že se pro Jihomoravany blýská na lepší časy, jenže Dukla je zkušený tým, a tak znovu vzala otěže zápasu do svých rukou. Pražané se v útoku samozřejmě spoléhali hlavně na Chigoua a pokud tedy letěl nějaký centr do vápna, bylo to právě na něj. Stejně tak i v 55. minutě, kdy měl Kamerunec ke gólu opravdu blízko. Hlavičkou z prostoru penalty ale bránu minul. Když však svítilo na světelné tabuli jasně číslo 63, už se mohl radovat. Do vápna se dostal štírek Berger, udělal obránci kličku. Přihrávka na penaltu mu sice nevyšla, ovšem míč se odrazil právě k nabíhajícímu DANI CHIGOUOVI, který svoji nepříliš razantní střelou do protipohybu Hrubého rozvlnil síť - 0:2.

O chvíli později mohlo být ještě hůře. Centr z pravé strany špatně trefil ve snaze odkopnout Yonov a pustil tak do šance Pázlera, jenž ještě s tečí znojemského kapitána poslal mimo bránu. Další nepříjemností pak nebyla šance hostů, ale v 71. minutě vyloučení Hnaníčka, který zbytečně bez šance hrát míč zajel do Hanouska a viděl rovnou červenou kartu. Naděje Znojma tak v deseti klesly na bod mrazu. Když se pak podruhé prosadil nadvakrát DANI CHIGOU, bylo jasné, kam poputují tři body - 0:3.

Znojmo prohrou kleslo na patnáctou pozici za Kladno, které má lepší skóre a před náš tým se dostalo díky bodu, který vybojovalo ve Varnsdorfu. Prohru s Duklou musí hodit Znojmo rychle za hlavu a soustředit se na další zápasy, jenž budou v boji o přežití v druhé lize klíčové.