Znojmo dalo zapomenout na ligu a v poháru si poradilo s Převýšovem

Znojmo dalo zapomenout na ligu a v poháru si poradilo s Převýšovem P ř e v ý š o v - Ve třetím kole domácího poháru zajíždělo Znojmo na půdu Převýšova a zvláště v první půli to byla pořádná dřina. Soupeř Jihomoravany pořádně zlobil a našemu týmu pomohla proměněná penalta v závěru úvodní části. V druhé půli už Znojmo prokázalo kvality a postupně navýšilo skóre až na 4:0. Domácím pak prvoligista povolil pouze snížení, což nemohlo postup do osmifinále ohrozit.

3.k. Poháru Č.pošty, středa 25.9.2013
SK Převýšov - 1.SC Znojmo FK  1:4  (0:1)
Branky: 85. Urbanec (pen.) – 41. a 52. Hnaníček (obě z pen.), 58. Vašíček, 81. Crnkić.
ŽK: 53. Jarkovský, 65. Halilović.
Rozhodčí: Tomáš Kocourek - Kryštof Mencl, Tomáš Kovařík
SK Převýšov: Petr – Černý, Jarkovský (K), Kopáč, Doležal (76. Novák), Urbanec, Veselka (63. Jo. Dvořák), Sedláček, Špidlen, Halilović, Ja. Dvořák (56. Rezek).
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Helísek, Odehnal, Hnaníček (K), Mudra – Lacko, Hrošovský – Reljić (81. Buchta), Nepožitek (70. Tomeček), Crnkić – Vašíček.
Počet diváků: 600

Znojemští fotbalisté se museli vypořádat s trochu těžším terénem a také s velkým nadšením do hry soupeře. Převýšov vstoupil do utkání nebojácně a v 8. minutě musel Hrubý likvidovat střelu Urbance. Tento hráč byl vůbec nejlepším z domácího týmu a znojemské obraně motal pořádně hlavu. Favorit si první šanci vypracoval v 11. minutě, když se Lacko díky narážečce dostal až před brankáře Petra, kterého ale nakonec trefil do nohy. Tato možnost byla ovšem na delší dobu poslední.

Převýšov byl v jednu chvíli velmi aktivní a měl i více ze hry. To se však začalo od třicáté minuty měnit. Série rohových kopů dostala Znojmo na koně a z jednoho dokonce trefil Hnaníček hlavou břevno. Ve 40. minutě měl pak tutovku Vašíček, ale jeho střelu po zemi vyrážel Petr nohou. Blýskalo se až o minutu později, když zahráli domácí ve vápně rukou a byl nařízen pokutový kop. K tomu se postavil Josef Hnaníček a střelou k tyči nedal gólmanovi šanci.

Úvod druhého dějství nabídl snahu Převýšova o vyrovnání. Tu však výrazně nalomil a utnul další penaltový moment, který byl nařízen po Jarkosvkého stažení Vašíčka. K penaltě se postavil v 53. minutě opět Josef Hnaníček a znovu se nemýlil. Tato branka Jihomoravany uklidnila a od té doby kontrolovali průběh hry. Mohli navíc chodit do otevřenější obrany Převýšova, který se stále snažil o snížení.

V 58. minutě už to bylo 3:0 pro znojemský tým. Václav Vašíček se dostal na hranici vápna k míči a pěknou ranou zamířil přesně k tyči. V pohodě hrající Znojmo mělo i další šance. v 77. minutě Crnkić obešel brankáře, ale už se dostal do nevýhodného úhlu. Ani následný pas pak před prázdnou bránu nebyl využit. Gólová chvíle Nermina Crnkiće ovšem přišla už o další čtyři minuty později. Bosenský hráč dostal kolmici za obranu, udělal kličku gólmanovi Petrovi a tentokrát už byl ve výhodném střeleckém úhlu a zamířil v pohodě do sítě. To však ještě nebylo vše. Zápas bohatý na penalty totiž přinesl pokutový kop i Převýšovu. Čestný úspěch z ní zaznamenal Jakub Urbanec.

Celý záznam pohárového duelu našeho týmu v Převýšově můžete vidět zde.

Leoš Kalvoda (1.SC Znojmo): My jsme měli povinnost postoupit, a to jsme splnili. Byl bych rád, kdyby hráči přistoupili k dalším zápasům stejně jako proti Převýšovu. Přistoupili k tomu se vším všudy, byla tam bojovnost a agresivita. Bylo vidět, že jdou od první minuty za vítězstvím. Myslím, že na takovém málem hřišti a se soupeřem, který je v euforii a bojuje o postup do druhé ligy, to bylo těžké utkání. Jsem jen rád a musím kluky pochválit, že to zvládli.