Z Rakouska si vezeme výhru, rozhodli jsme v závěru utkání

Z Rakouska si vezeme výhru, rozhodli jsme v závěru utkání R i t z i n g - Jediná cesta za hranice v letošní zimní přípravě skončila po gólu Davida Ledeckého v závěru zápasu naší výhrou 1:0. Ritzing do utkání nastoupil i se svojí největší posilou Tomášem Junem, oni on, ani jeho spoluhráči však našeho brankáře Luboše Iliziho překonat nedokázali.

příprava (Ritzing), sobota 21.2.2015
SC Ritzing - 1.SC Znojmo FK  0:1  (0:0)
Branky: 82. Ledecký
SC Ritzing: Safar - Jakara, Rakowitz, Steiner, Jun, Simončić, Beljan, Majatović, Lenko, Micanović, Hofer
1.SC Znojmo FK: Ilizi - Helísek, Dreksa, Svozil, Odehnal, Okleštěk, Cihlář, Pázler (68. Levai), Stáňa, Ledecký (82. Hříbek), Žondra (40. Lapeš) (88. Alaca)

Do utkání jsme vstoupili poměrně svižně a už v deváté minutě si vypracovali dobrou příležitost k otevření skóre. Žondrovu hlavičku k tyči však domácí gólman dokázal vytěsnit. Postupem času se dostával do hry právě i Ritzing, který nám v určitých pasážích dokázal zatopit. Brankář Ilizi však po vzoru Neuera likvidoval zárodky nebezpečných akcí s chladnokrevnou jistotou, a když už se hosté dostali ke střele, poradil si i s tím.

Nebezpečná byla zvlášť situace, kdy ho nechtěně ohrozil vlastní spoluhráč. Helískovu teč na přední tyč však reflexivně vytěsnil. Nutno také podotknout, že utkání poměrně ovlivňoval nepříjemný vítr, což lze slyšet i s přiloženého videa a s kterým se byly oba týmy nuceni popasovat.

V druhé půli se náš výkon zlepšil a bylo to znát na množství šancí. V 60. minutě to byl Ledecký, který mohl změnit bezbrankový stav. Skóre se však neměnilo ani z další akce, kdy nejprve nastřelil vlastní břevno domácí hráč, Ledeckého střelu posléze zablokoval obránce a z následné dorážky dokonal zvonkohru dalším břevnem Cihlář.

Přáno nebylo ani střídajícímu Lapešovi, který po Ledeckého střele nezacílil do poloprázdné brány. Přece jen jsme ale z Rakouska odjeli s výhrou. Okleštěk vyslal na zteč Davida Ledeckého, který si tentokrát s brankářem poradil a trefou na bližší tyč rozhodl zápas.

• Ritzing - Znojmo (0:1) Gól Davida Ledeckého | přehrát