Vstup do jarní části druhé ligy se Znojmu vydařil

Vstup do jarní části druhé ligy se Znojmu vydařil Z N O J M O - První ligový zápas po zimní přestávce a hned nesmírně důležitý. Znojmo si však se Spartou B dokázalo i s řadou nových jmen v sestavě poradit a oplatilo tak Pražanům porážku z podzimu. Vše důležité se odehrálo v první půli, kdy domácí vstřelili dvě branky a Sparta už stačila jen snížit.

16.k.2.liga, neděle 6.3.2011
1.SC Znojmo FK - AC Sparta Praha fotbal B  2:1  (2:1)
Branky: 20. Vašíček, 28. Mička - 45+. Putz.
ŽK: 45+. Sukup (ZNO) - 29. Rada (SPB), 39. Jánoš (SPB).
Rozhodčí: Milan Makovička - Marek Szarowski, Jan Paták.
1.SC Znojmo FK: Šustr - Sukup, Mička, Kazár, Coufal - Krajičič (78. Kováč), Lacko (K), Nepožitek, Hnáníček, Lukáš - Vašíček
AC Sparta Praha fotbal B: Švenger - Hašek, Mošna, Rada (K), Sus (46. Krob), Jánoš, Kadeřábek (77. Švec), Glaser, Skalák, Putz, Kraják (53. Doležal).
Počet diváků: 1142

1142 diváků bylo zvědavo, jak se předvedou Znojemští po zimní přestávce. Atraktivitu zápasu pak umocňoval ještě soupeř, jímž byla Sparta B.

Jelikož v tomto roce slaví náš klub desáté výročí vzniku - stalo se jednou z akcí, že slavnostní výkopy domácích dulů ve 2.lize budou mít významné osobnosti historie znojemského fotbalu. Prvním byl čerstvý sedmdesátník Lubomír Palička, dlouholetý hráč, trenér i funkcionář, otec trenéra Libora Palička st. a děd hráče B-mužstva mužů Libora Paličky ml.

V základní sestavě Jihomoravanů bylo oproti podzimu sedm nových jmen. V prvním poločasu však žádné velké zádrhely v souhře patrné nebyly. Naopak, přes úvodní aktivitu Sparty se naši fotbalisté dostali do tempa a začali určovat ráz hry. Vepředu dělal hostující obraně potíže útočník Vašíček, jenž se do své první šance dostal díky zaváhání Švengra, který do zápasu zřejmě vkročil levou nohou. V sedmnácté minutě ještě lovit míč ze sítě nemusel a pár minut později už ano. Vše začalo pěknou přihrávkou do vápna za obranu na Nepožitka, jenž už mohl střílet, ale ještě dával přihrávku na levou stranu na úplně volného Václava Vašíčka, ten už si věděl rady - 1:0.

Znojmu dodala branka ještě větší sebevědomí a jistotu. Když zvyšoval v osmadvacáté minutě Zdeněk Mička již na 2:0, vypadalo to, že v dnešním utkání není, co řešit. Sparťané kupili chybu za chybou, z čehož pramenila právě druhá branka domácích. Ti byli i nadále při chuti a z elánu je na chvíli vyvedla jen šance Kadeřábka, který tečoval centr z pravé strany na bránu. Šustr si poradil, ale tak nešikovně, že mu míč vypadl z náručí a mohlo být ještě zle.

Hlavní roli hrál brankář i v další situaci. Tentokrát to byl Švenger, který musel hodně rychle ven z brány, aby zabránil v šanci Vašíčkovi, ten by se dostal po perfektní kolmici Nepožitka do tutovky. Sparťanský brankář celou situaci vyhodnotil dobře, jenže loptu odkopl jen na kopačku Lacka, který míč málem vrátil do prázdné brány.

Plné ruce práce měl Švenger i dále. Nepožitek střílel z trestného kopu náramně, stejně dobře si však vedl i hostující gólman, ten vyrazil míč z brankové čáry. Když už se zdálo, že do kabin se půjde za stavu 2:0 pro domácí, prosadil se po rohovém kopu hlavou Petr Putz, jenž využil nedůrazu obrany i brankáře Šustra - 2:1.

Druhou část načali výrazně lépe Znojemští. V samém úvodu totiž spálil velkou šanci Lacko a v podstatě předznamenal to, že diváci se už branky v další pětačtyřicetiminutovce nedočkají. Postupem času se do hry začala dostávat i Sparta, která znatelně zabrala a začala vymazávat domácí hráče z hřiště. Ani jednu ze svých šancí však nedokázala dotáhnout do konce, což platilo po možnosti Skaláka i pěkné střele Kadeřábka.

I přes značný útlum Znojma se dokázali domácí dostat do pár slibných příležitosti, ovšem stejně jako soupeř je nedokázali proměnit. Čím se blížil zápas ke konci, tím se množili nepřesnosti. Jihomoravané nedokázali udržet míč na svých kopačkách, Sparta tohoto faktu ale nebyla schopna využít. Pražané se v závěru spoléhali na řadu centrů, které ovšem k brance nevedli. Znojemská obrana si s nimi mnohdy s vypětím sil poradila, zbytek zlikvidoval brankář Šustr, jenž byl ale právě při centrovaných balónech v některých případech hodně nejistý.

Tři body nakonec zůstaly ve Znojmě a je třeba říct, že zvláště za první půli i zaslouženě.