V derniéře FNL jsme prohráli v Pardubicích 1:3

V derniéře FNL jsme prohráli v Pardubicích 1:3 P a r d u b i c e - V posledním zápase FNL jsme vedli od 10.min. nádherným gólem Oklešťka 1:0, ale domácí srovnali minutu před koncem první půle. Po hodině hry se domácí prosadili znovu a v poslední minutě přidali poslední branku.

17.kolo, středa 5.6.2013
FK Pardubice - 1.SC Znojmo FK  3:1  (1:1)
Branky: 44.Vencl, 61.Jeřábek, 90.Rezek - 10.Okleštěk
ŽK: 74.Fusek - 41.Odehnal, 44.Nepožitek, 61.Švarc, 67.Heinz, 86.Okleštěk
Rozhodčí: Ochotnický – Černý, Zeman
FK Pardubice: Shejbal – Přibyl, Vencl, Tischler, Norek – Pospíšil, Kudrna (80.Fousek), Jeřábek, Hundák (90.Rezek) – Fusek (75.Rešetár), Hodas
Trenéři: Míchal, Krejčí
1.SC Znojmo FK: Hrubý – Hříbek, Odehnal (71.Mička), Hnaníček, Mudra – Okleštěk, Švarc (67.Ševčík), Lacko, Cihlář – Nepožitek, Heinz
Trenér: Kalvoda
Počet diváků: 746

Do zápasu za velmi chladného a podmračeného počasí ale bez deště jsme nastoupili v tradičních venkovních zlatých dresech, které se hodí k vítězi FNL :) V sestavě tentokrát chyběli Radek Buchta, zraněný Todor Yonov a (oba chyběli i v zápise o utkání a byli nakonec jen na tribuně) a rovněž v ne ideálním zdravotním stavu David Helísek (byl ale na lavičce). V sestavě tak dostali příležitost od začátku Roman Švarc, Daniel Odehnal a Tomáš Okleštěk. A právě druhý jmenovaný otevřel po úvodním oťukávání nádhernou střelou do šibenice z hranice šestnáctky skore zápasu a pokazil tak domácímu čtyřicetiletému gólmanovi Shejbalovi jeho rozlučku s aktivní kariérou. V dalším průběhu poločasu byla vidět naše technická i územní převaha, ale ta nevedla k výraznějšímu ohrožení pardubické branky. Nakonec se šlo do šaten za nerozhodného stavu, což byla jistě pro naše hráče velká škoda. Ve 44.minuty rozehrávali domácí z levé strany volný přímý kop, který se snesl na hlavu domácího Vencla a ten zamířil k tyči, kam nemohl jinak téměř bez práce hrající gólman Vlastimil Hrubý dosáhnout.

Hned v začátku druhého poločasu domácí velmi nebezpečně dvakrát zahrozili, ale naštěstí pro nás se Hundák ani po chvíli Hodas neprosadili. Zhruba od 50.min. jsme se pak ujali taktovky zápasu, ale domácí vyráželi do nebezpečných protiútoků. V 61.minutě zbytečně ztratil balon Nepožitek, Švarc byl nucen na hranici šestnáctky faulovat. Z přímého kopu gól ještě nepadl, protože Hrubý balon vyrazil, ale z následného kopu se už domácí prosadili. Na centr si naběhl nikým nehlídaný Jeřábek a hlavou pěkně pro domácí zakončil. Domácí se pak stáhli do pevné obrany, kterou se našim hráčům už nepodařilo překonat. Naopak domácí v poslední minutě vstřelili Rezkem, který byl na hřišti pouhou minutu, dotkl se poprvé balonu a byla to jeho premiéra ve FNL, branku.

Po zápase dostal náš klub pohár pro vítěze FNL z rukou sekretáře FAČR pana Iva Lubase, hráči si oblékli vítězná trička, teklo šampaňské, fotilo se a slavilo. Věřme, že další náš mistrovský zápas bude už v Gambrinus lize!

Jiří Krejčí (FK Pardubice): V prvním poločase jsme hráli příliš ustrašeně, asi jsme měli respekt ze soupeře a chyběl nám důraz v osobních soubojích. Znali jsme kvalitu Znojma, ne náhodou postoupilo do nejvyšší soutěže. Po inkasované brance nám v zápase hodně pomohla proměněná standardní situace v závěru první půle a v té druhé jsme hráli dle našich představ, zahustili jsme hřiště a mohli jsme vyrážet do rychlejších protiútoků. Za stavu 2:1 jsem věřil, že vítězství uhájíme.

Leoš Kalvoda (1. SC Znojmo): Jakmile začalo být jisté, že máme postup jasný, tak motivovat kluky je velmi těžké, což se potvrdilo na hřišti HFK Olomouc i v Pardubicích. Jsou to ale profesionálové a měli by automaticky podávat stoprocentní výkony. V obou případech se ale potvrdila česká povaha… Náš přístup se v takových zápasech musí zlepšit.