V Počátkách o třetí místo, Táborsku pomohly i čerstvé síly

V Počátkách o třetí místo, Táborsku pomohly i čerstvé síly P o č á t k y - Zápas o finále Křišťálového poháru jsme měli velmi dobře rozehraný. V první půli jsme totiž vedli již 2:0. Táborsko ovšem do druhé poloviny poslalo novou jedenáctku, která měla logicky více sil. A čerstvé síly také byly jedním z faktorů, Táborsko otočilo skóre čtyřmi góly skóre a v Počátkách tak budeme bojovat o třetí místo.

Turnaj Počátky, sobota 11.7.2015
FC Silon Táborsko - 1.SC Znojmo FK  4:2  (0:2)
Branky: 36., 43. a 49. Džafić, 64. Presl – 25. vlastní, 32. Njire
FC Silon Táborsko: I. Poločas: Bojčuk – Navrátil, Rabiňák, Kotrba, Kočí, Strnad, Froněk, Turek, Šindelář (27. Traoré), Egert, Sladký.
II. Poločas: Bojčuk – Nešický, Šiml, Džafič, Ciferský, Presl, Mráz, Ciku, Hovorka, Hanzlík, Javorek.
1.SC Znojmo FK: Doleček – Mezlík, Piroch, Cihlář, Nepožitek, Okleštěk, Helísek, Serenkov, Šamánek, Njiere, Žondra.
Počet diváků: 200

Stejně jako před týdnem byl náš tým rozdělen na dvě jedenáctky. Ta první měla v úvodní půli (zápas se hrál na 2x35 minut) nad Táborskem převahu, kterou vyjádřila i gólově. V pětadvacáté minutě zahrával Okleštěk rohový kop a jeden z hráčů Táborska si nepříjemný centr srazil do brány. I nadále jsme byli aktivní a i další ohrožení brány přišlo ze standardky. Njire z přímého kopu Bojčuka pořádně protáhl. V závěr půle se pak právě Stijep Njire dokázal prosadit. Šamánek mu adresoval přesný pas na levé křídlo a chorvatský hráč zamířil přesně k tyči.

.

Druhá půle byla naprosto odlišná. Táborsko poslalo do druhé půle novou čerstvou jedenáctku a nové síly nakonec rozhodly. Už v úvodu se prosadil Adnan Džafić, jenž se prosadil dorážkou. Poté na chvíli svými dvěma dobrými zákroky pozdržel vyrovnání brankář Doleček, jenže už ve 40. minutě se trefil opět Adnan Džafić, jemuž při jeho hlavičce pomohlo břevno. Stejný hráč pak dokonal svůj hattrick a také obrat v utkání po pokutovém kopu. Konečnou nálepku na skóre pak přilepil v samotném závěru zápasu o finále Antonín Presl.