V Mostu se nám vždy dařilo, tentorkát je to ale bez bodu

Z n o j m o - V Mostu jsme do dnešního hráli třikrát a ani jednou neprohráli. Na čtvrtý pokus bez několika vykartovaných hráčů už to ale veselé nebylo. Domácí zvítězili 2:0 a prodloužili tak naše čekání na výhru na čtyři utkání. Uzavřela se také první část sezóny, po níž jsme nasbírali devatenáct bodů a bohužel se nám vzdaluje první polovina tabulky. Na osmou Vlašim ztrácíme již čtyři body.

15.k. FNL, neděle 16.11.2014
Mostecký FK - 1.SC Znojmo FK  2:0  (1:0)
Branky: 29. Wermke, 78. Procházka
ŽK: 5. Schůt, 16. Avdić, 50. Běloušek, 62. Andrejić – 57. Ledecký, 76. Cihlář, Okleštěk
Rozhodčí: Jan Machálek - Jan Paták, Ondřej Černý
Mostecký FK: Mandous – Řehák, Avdić, Běloušek (54. Petráček), Maruna – Andrejić (63. Surynek), Kurtaj, Schůt, Wermke – Mlika (75. Hoffmann), Jiří Procházka
1.SC Znojmo FK: Andrejko – Honz, Odehnal, Buchta, Hříbek – Cihlář (87. Stáňa), Okleštěk, Lacko, Helísek – Pázler (68. Yilmaz), Ledecký (84. Kovačić)
Počet diváků: 579

Do Mostu jsme vyrazili bez tří vykartovaných hráčů - Yonova, Hudce a Žondry. Do hry se naopak po dlouhém zranění překvapivě zapojil Tomáš Cihlář. Domácí vstoupili do utkání aktivněji a byli to oni, kdo určovali v prvních minutách tempo hry. Na výraznější šanci si však Most musel počkat do patnácté minuty. Kurtajovu přesnou střelu k tyči ale dobře vytěsnil Andrejko. Poté se sice začala hra vyrovnávat, ovšem k ohrožení mostecké brány jsme se prakticky nedostávali.

Zle by samozřejmě nebylo, pokud by stav zůstával bez branek. Jenže v 29. minutě vyskal Mlika na bránu Romana Wermkeho, který se z hranice vápna trefil přesně ke vzdálenější tyči. Naše aktivita se náhle zvedla a dostali jsme Baník pod mírný tlak. Domácí se však mohli trochu bát až v nastaveném čase, kdy ale Ledeckého zpacifikoval brankář Mandous.

Začátek druhé půle se opět nesl v mostecké aktivitě. Ta naše přišla až v pozdějších minutách, jenže brankář Mandous prakticky neměl práci. Blízko k vyrovnání mohl být v 65. minutě Okleštěk, ale dostal se už do velkého úhlu a z jeho přihrávky Cihlář mířil vedle brány.

V závěru utkání už sázel Most především na obranu a příliš se nevydával do ofenzivy. Kýženého vyrovnání mohl dosáhnout v 74. minutě Cihlář, ale svoji hlavičku poslal do břevna. Následná gólová dorážka Oklešťka již přišla z ofsajdu. To mostecký Jiří Procházka měl o čtyři minuty větší štěstí. Ve vápně se k němu odrazil míč a z bezprostřední blízkosti poslal míč do sítě.