V Čelákovicích jsme vyhráli nad Varnsdorfem rozdílem třídy (ligy)

V Čelákovicích jsme vyhráli nad Varnsdorfem rozdílem třídy (ligy) I když v přípravě jde o výsledky až v druhé řadě, je příjemné konstatovat, že ani po pěti duelech jsme nepoznali hořkost porážky. Po třech remízách přišla dvě vítězství, to poslední v Čelákovicích nad nad druholigovým Varnsdorfem 3:0, když jsme branky dali v 42.Tomeček, 52.Helísek a 78.minutě Yonov z penalty.

přípr.v Čelákovicích, středa 3.7.2013
FK Varnsdorf - 1.SC Znojmo FK  0:3  (0:1)
Branky: 42.Tomeček, 52.Helísek, 78.Yonov z penalty
1.SC Znojmo FK: Drobisz - Helísek, Hnaníček, Yonov, Mudra - Buchta - Tomeček,Hrošovský,Zeba,Malakjan - Vašíček

V Čelákovicích jsme sehráli na skvěle připraveném hřišti, velmi kvalitní přípravné utkání. Do utkání jsme nastoupili s novými hráči z Plzně a to Patrikem Hrošovským a Edgarem Malakjanem. Oba v utkání následně ukázali, že by mohli být výraznými posilami. Po počátečním zvykáním si na nové hráče v sestavě, jsme se rozehráli k velmi dobrému výkonu a v průběhu celého zápasu jsme Varnsdorf přehrávali a to především v útočné fázi. V obou poločasech jsme si vytvořili plno brankových možností. Na druhou stranu Varnsdorf jsme v každém poločase pustili do jedné šance, jinak jsme i "vzadu" odehráli kvalitní utkání. První branku vstřelil Tomeček. Drobisz dlouhým pasem našel Vašíčka, ten hlavou prodloužil za obranu, tam chyboval stoper hostí a Tomeček nedal následně brankáři hostí nejmenší šanci. Ještě předtím již po brance volali šance Malakjana, Vašíčka nebo hlavička Mudry. Největší však spálil Václav Tomeček, který snad ze tří metrů trefil na čáře stojícího brankáře hostí.Poločas tak skončil 1:0 pro nás.

I ve druhém poločase jsme si udržovali převahu a přišly i další šance a další branky. Na 2:0 zvyšoval Helísek po pěkné přihrávce Tomečka. David obešel obránce Varnsdorfa a krásnou šajtlí prostřelil brankáře. Po té další šanci spálil Vašíček a Edgar Malakjan. Na 3:0 zvýšil Todor Yonov z penalty, po faulu na Vašíčka, který po přihrávce Zeba šel sám na brankáře, udělal mu kličku, ale ten ho následně poslal k zemi. I trenér Kalvoda po utkání projevil spokojenost jak s výkonem, tak výsledkem. Varnsdorf i ve 2.lize patřil mezi kvalitní soupeře a vyhrávat s ním nikdy nebylo lehké.

Začátkem týdne bylo navíc se soupeřem dohodnuto, že v předzápase se utkají druhé výběry. Ze strany Varnsdorfu šlo o juniorku doplněnou o hráče A mužstva. Ze strany naši šlo o zbylé hráče širšího výběru.

naše sestava: Doleček - Hříbek, Simerský,Odehnal,Cihlář - Cipris,Lacko,Reljič,Okleštěk - Zifčák,Stáňa

Do tohoto utkání jsme vstoupili laksně aa naší špatnou rozehrávku hosté potrestali a vedli 1:0. V průběhu poločasu vyrovnal krásnou ranou Zifčák a když se Doleček blýskl skvělým zákrokem při šanci hostí. Skončil poločas 1:1. Po důrazné domluvě trenéra Kalvody jsme ve druhém poločase hosty z Varnsdorfa jasně přehráli. Další branky přidal Zifčák, Cipris 2, Cihlář a Stáňa. Reljič navíc navíc neproměnil penaltu, ale i tak zněl výsledek jasně 6:1 V utkáních ještě střídali Le Minh, Juhaňák, Hověz.